Pirštų žaidimai tema „Šeima. Pirštų gimnastika pirštai draugiška šeimai Pirštų žaidimas apie šeimos jaunesnį amžių

Pamokos santrauka tema: „Mano šeima“

Tikslas: formuoti šeimos, kaip kartu gyvenančių, idėją;
ugdyti norą rūpintis artimaisiais, ugdyti pasididžiavimo savo jausmu
šeimą, suaktyvinti vaikų žodyną, pagrįstą gilėjančiomis žiniomis apie savo šeimą.

Medžiaga: tema ir dalykiniai paveikslėliai, eilėraščiai, mįslės, kamuolys.

Pedagogas:
– „Visi vaikai susirinko į ratą.
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
Tvirtai suimkime rankas
Ir šypsokimės vieni kitiems“.
Pažiūrėsiu į tavo veidus, su kuo man čia draugauti? Aš esu Svetlana Aleksandrovna, o kas tu? Pasakyk man, koks tavo meilus vardas (Daša, Mišenka...).
(mokytojas užduoda vaikų klausimus)
– Sveiki, brangūs vaikai, jūs esate patys gražiausi pasaulyje. Tai yra geri ir gražūs, kuriuos kviečiu žaisti.

Psichologinė gimnastika. "Mūsų nuotaika"

Parodykite, kokias veido išraiškas turi mama ir tėtis, kai jie yra laimingi, kada
jie yra geros nuotaikos.
– O jei supyks, bars, susiraukti? (vaikai naudoja veido išraiškas ir gestus, kad parodytų savo nuotaiką)
Pedagogas: - Vaikinai, šiandien kalbėsime apie šeimą.
– Kas gali būti vertingiau už šeimą?
Tėvo namai mane pasitinka su šiluma,
Jie visada tavęs čia laukia su meile,
Ir jie jus maloniai išsiunčia į kelią!
Tėvas, mama ir vaikai kartu
sėdi prie šventinis stalas,
Ir kartu jiems visai nenuobodu,
Ir tai įdomu mums penkiems.
Kūdikis vyresniems yra kaip augintinis,
Tėvai viskuo protingesni
Mylimas tėtis - draugas, maitintojas,
O mama – arčiausiai visų, brangiausia.
Myliu! Ir vertink laimę!
Tai gimsta šeimoje
Kas gali būti vertingesnis už ją?
Šioje nuostabioje žemėje.

Pedagogas: - Papasakokite apie savo šeimą, vaikinai. (vaikai pasirinktinai pasakoja apie savo šeimą; mokytojas klausia apie šeimos narius, kurių vardas ir t. t.)

Su kuo tu gyveni?
– Kas yra vyriausias jūsų šeimoje?
– Kas jauniausias?
- Kas kieno mama?
– Kas yra kieno sūnus (dukra)?
- Kas tu esi savo mamai?
- O močiutei?
- Už brolį, seserį?
– Ar mylite savo artimuosius? Kodėl? (nes jie malonūs, meilūs, rūpestingi)
– Kas ką veikia šeimoje?
- Kas tavimi rūpinasi?
– Kaip rūpinatės kitais?

Pedagogas: - O dabar aš tau pasakysiu mįsles, o tu jas atspėk.
Kas jūs tokie, vaikai? myli labiau,
Kas tave taip švelniai myli,
Ir rūpinasi tavimi
Naktį neužmerkus akių? (Motina)

Kas nejuokauja, o rimtai
Ar vinis išmokys mus plaktuką?
Kas tave išmokys būti drąsiam?
Jei nukrisite nuo dviračio, neverkškite,
Ir subraižė man kelį,
Neverkti? Žinoma... (tėtis)

kvapnios uogienės,
Pyragai skanėstams,
Skanūs blynai
Pas mano mylimąją... (močiutė)

Jis nedirbo iš nuobodulio,
Jo rankos suragėjusios
O dabar jis senas ir žilas
Mano brangusis, mylimasis... (senelis)
Pedagogas: - Dabar šiek tiek pailsėkime

Eskizas „Pavaizduoti kūdikio, suaugusio ir pagyvenusio žmogaus eiseną“

(vaikai vaizduodami žmones naudoja veido išraiškas ir gestus)
Pedagogas: - Klausykite eilėraščio ir atspėkite, apie ką jis...
„Lauke drėgna, niūru, lietus pliaupia.
Pilkas dangus žemai kabo virš stogų.
O namas švarus ir patogus.
Čia turime savo orą.
Jis šypsosis...aiškiai ir šiltai.
Saulė jau patekėjo į kambarį“.

Pedagogas: - Žinoma, jūs atspėjote, apie ką tai yra, tai mama.
- Papasakok man labiausiai Gražūs žodžiai apie tavo mamą, kokia ji (rūpestinga, darbšti, švelni, meili...)?

Eskizas „Meilus vaikas“

Kaip dažniausiai vadini savo mamą (mama, mama)?
- Kaip tu vadini savo tėtį (tėtis, tėtis)?
- Kaip jūs vadinate savo mamą, senelius (Lenočka, dukra)?
– Kokie jūsų senelių vardai?
– Kaip juos vadina jūsų tėvai (mama, tėtis)?
– O jei susirgs artimieji, kaip jų gailėsitės?

Pedagogas: – Šeima buvo gerbiama nuo seno, žmonės yra sukūrę daug patarlių.
„Saulė šildo, mama gera“.
„Nėra mielesnio draugo už tavo paties motiną“.
„Auksas ir sidabras nesensta, tėve ir motina, jie neturi kainos“.
– Kokias patarles žinai apie šeimą?

Pedagogas: - Dabar pažaiskime pirštais.

Pirštų žaidimas"Draugiška šeima"

Šis pirštas yra senelis
Šis pirštas yra močiutė
Šis pirštas yra tėtis
Šis pirštas yra mama
Bet šis pirštas esu aš,
Kartu – draugiška šeima!
Pedagogas: - Kokia draugiška šeima! Prisiminkime, kas šeimoje vyresnis, o kas jaunesnis

Žaidimas „Surinkite grandinę“

Vaikai turėtų išdėstyti paveikslėlius pagal amžių ir lytį.
(berniukas – tėtis – senelis; mergaitė – mama – močiutė)

Pedagogas: - Taip gerai, kad jūs visi turite šeimą! Jūs esate laimingiausi vaikai pasaulyje, nes jūsų šeimose jie vienas kitą myli, visi gyvena linksmai ir draugiškai. Šeimos yra didelės ir mažos. Svarbiausia, kad šeimoje visada būtų ramybė, draugystė, pagarba ir meilė vienas kitam.
Žaidimas: „Ko norėtum palinkėti savo šeimai?
(vaikų linkėjimai savo šeimai: mokytojas meta kamuolį vaikui, jis sako savo norą)

Pedagogas: - Pamokos pabaigoje norėčiau palinkėti jums, vaikinai:
Šeima yra laimė, meilė ir sėkmė,
Šeima – tai kelionės į šalį vasarą.
Šeima yra šventė, šeimos pasimatymai,
Dovanos, apsipirkimas, malonios išlaidos.
Vaikų gimimas, pirmas žingsnis, pirmasis pokštas,
Svajoja apie gerus dalykus, jaudulį ir nerimą.
Šeima yra darbas, rūpinimasis vienas kitu,
Šeima reiškia daug namų ruošos darbų.
Šeima yra svarbi!
Šeimai sunku!
Tačiau vienam laimingai gyventi neįmanoma!
Visada būkite kartu, rūpinkitės meile,
Pašalinkite nuoskaudas ir ginčus,
Noriu, kad mano draugai pasakytų apie mus:
Kokia graži tavo šeima!

Šis pirštas yra senelis

Šis pirštas yra močiutė

Šis pirštas yra tėtis

Šis pirštas yra mama

Bet šis pirštas esu aš,

Kartu – draugiška šeima!

Taip gerai, kad jūs visi turite šeimą! Jūs esate laimingiausi vaikai pasaulyje, nes jūsų šeimose jie vienas kitą myli, visi gyvena linksmai ir draugiškai. Šeimos yra didelės ir mažos. Svarbiausia, kad šeimoje visada būtų ramybė, draugystė, pagarba ir meilė vienas kitam.

Šeima buvo gerbiama nuo seno, žmonės sukūrė daug patarlių.

„Saulė šildo, mama gera“.

„Nėra mielesnio draugo už tavo paties motiną“.

„Auksas ir sidabras nesensta, tėve ir motina, jie neturi kainos“.

Kokias patarles žinai apie šeimą?

Žaidimas:– Ko palinkėtumėte savo šeimai?

(vaikiški linkėjimai savo šeimai)

Vaikinai, branginkite savo šeimą, mylėkite savo mamą ir tėtį, senelį ir močiutę, brolį ir seserį. Jie jums artimiausi ir brangiausi žmonės. Laimingomis gyvenimo akimirkomis jie džiaugsis už jus, liūdesyje visada ateis į pagalbą. Atminkite, kad tik jūsų šeima ir draugai visada jus supras ir visada jums atleis.

4 pamokos fragmentas su vaidmenų žaidimu vyresnioji grupė ikimokyklinukai "Šeima"

Paskutinis pokalbis su vyresniais vaikais ikimokyklinio amžiausšia tema: " Moralinis ugdymas»

Tikslas: turtinti žodyną, mokyti vaikus susieti draugystės prasmę su konkrečia gyvenimo situacija; aktyvinti vaikų protinę ir kalbos motorinę veiklą; formuoti socialinius ir komunikacinius įgūdžius (bendradarbiavimo, lankstumo, tolerancijos); formuojant idėjas apie draugystę, kloja individo moralinius pagrindus.

Pokalbio eiga

Mokytoja parodo siuntinį, kurį paštininkas atnešė į darželį. Vaikai atsispausdina, išima kasetę ir žiūri istoriją, kurioje senolė Šapoklyak prašo papasakoti, kas yra draugystė ir kaip susirasti draugų.

Pedagogas: Papasakokime Shapoklyakui viską, ką žinome apie draugystę. Tikiuosi, suprantate, kad šis darbas nėra toks paprastas: turime nueiti ilgą kelią ir atlikti ne vieną užduotį, kad parodytume Shapoklyakui, kaip kuriame Draugystės namus. Yra ir kita problema: kaip ji matys viską, ką mes jai parodysime ir pasakysime?

Vaikai: Reikia žmogaus, kuris viską nufilmuotų vaizdo kamera, o juostą išsiųsime į Šapokliaką.

Pedagogas: Pradedame statyti Draugystės namus plyta po plytos. Vaikai prieina prie stalo, ant kurio yra piktogramos Pedagogas: Ar galite atspėti, apie ką mes dabar kalbėsime?

Vaikai: Apie nuotaiką.

Pedagogas: Kokia tavo nuotaika šiandien?

Vaikai: Geras, linksmas, džiaugsmingas

Pedagogas: Kodėl tu laimingas ir laimingas?

Vaikai: Kadangi domimės darželiu, turime daug draugų.

Pedagogas: su kuo gali draugauti?

Vaikai: Su vaikais, mokytojais, tėvais, močiutėmis, sese...

Pedagogas: Kaip manai, kur prasideda draugystė?

Vaikai: Su maloniu žvilgsniu, geru poelgiu, suteikta pagalba, šypsena.

Auklėtojas. Atidžiai pažiūrėkite į šiuos veidus ir suraskite vienišą

asmuo. Kokia turėtų būti jo veido išraiška?

Vaikai. Liūdnas, niūrus, be džiaugsmo, įžeistas, liūdnas.

Auklėtojas.

Vaikai. Su pilku debesiu, debesuotu dangumi, lietumi, tirpstančiu varvekliu, nuvytusia gėle.

Auklėtojas. Dabar suraskite žmogų, kurio veido išraiška rodo, kad jis turi daug draugų.

Vaikai.Štai jis! Jo veidas linksmas ir laimingas.

Auklėtojas. Su kuo galima palyginti jo nuotaiką?

Vaikai. Su saule, žydinčia gėle, pūkuotu debesėliu mėlyname danguje, vaivorykšte, maloniu paukšteliu.

Auklėtojas.Šauniai padirbėta! Įveikėme pirmąjį kelionės etapą ir galime pakloti pirmąją Draugystės namų plytą.

Skambant muzikai vaikai prieina prie antros plytos, šalia kurios nupieštas medis, kurio šaknyse įrašytas žodis „draugystė“.

Auklėtojas.Žodis „draugystė“ turi susijusių žodžių. Pagalvokime ir įvardinkime į jį panašius žodžius.

Žaidžiamas žaidimas „Žodžių šeima“ (būti draugais, mergina, draugas, draugas, draugas, draugiškas, draugiškas).

Auklėtojas.Šauniai padirbėta! Mes taip pat atlikome šią užduotį. Norėčiau jums pasiūlyti kitą žaidimą pavadinimu „Pasaulis be draugo“. Aš pradėsiu sakinį, o tu baigsi.

Pasaulis be draugo nebūtų įdomus, nes...

Pasaulis be draugo būtų niūri vieta, nes...

Pasaulis be draugo būtų nuobodus, nes...

Antrą plytą galima pakloti mūsų Draugystės namuose. Pirmyn. Vaikai prieina prie trečios plytos ir mato įvairiaspalves korteles. Organizuojamas žaidimas „Gyvoji vaivorykštė“ (vaikai pasirenka spalvas, primenančias draugystę).

Auklėtojas. Trečioji plyta padėta! Tęsiame kelionę link ketvirtos plytos. Čia kalbėsime apie patarles ir posakius. Apie ką jie dažniausiai kalba? Vaikai. Apie darbą, knygas, raštingumą, duoną, mamą, draugystę.

Auklėtojas. Dabar pabandysime prisiminti patarles ir posakius apie draugystę.

Ten, kur jie draugai, jie gyvena nesigailėdami.

Draugystė ir brolystė yra vertingesni už bet kokį turtą. Stipri draugystė ir tu negali jo pjauti kirviu. Jei neturi draugo, ieškok jo, bet jei surasi – pasirūpink juo.

Pasiklysk ir padėk savo draugui. Padėkite savo draugui visur, nepalikite jo bėdoje.

Žmogus be draugų yra kaip paukštis be sparnų.

Neturi šimto rublių, bet turi šimtą draugų. Draugystė – kaip stiklas: jei jį sudaužysi, nebesudėsi.

Žmogus be draugo yra kaip medis be šaknų. Draugystė yra verslo padėjėjas. Auklėtojas.Šauniai padirbėta! Tu daug žinai

patarlės ir posakiai apie draugystę. Dabar atlikime dar vieną užduotį: pagal vieną iš patarlių sukurkite istoriją ar pasaką. Vaikai komponuoja, fantazuoja, tada pasiima ketvirtą plytą į namus ir juda toliau. Mokytojas siūlo žaidimą „Išsirink draugus pasakų herojai“ Vaikai prieina prie stalo, ant kurio yra paveikslėliai, kuriuose vaizduojami pasakų personažai: Pūlis auliniais batais, Raudonkepuraitė, Dunno, Pinokis, Karabasas-Barabasas, Šapokliakas ir kt., pasirenka pasakų personažus ir paaiškina savo pasirinkimą.

Tema: „Mano draugiška šeima“

Tikslas: Supažindinti vaikus su „šeimos“ sąvoka. Teikti pagalbą nustatant šeimos santykius.

Užduotys:

Ugdomasis: formuoti vaikų supratimą apie šeimą, santykius joje, kas joje gyvena, kad visi šeimoje myli, rūpinasi ir padeda vienas kitam Teisingai mokykite, įvardinkite savo šeimos narius.

Vystosi: ugdo dėmesį, atmintį, domėjimąsi žaidimais.

Ugdomasis: ugdyti meilės jausmą savo šeimos nariams, gerus jausmus savo artimiesiems, kelti vaikui džiaugsmą ir pasididžiavimą, kad turi šeimą.

Preliminarus darbas: projektuojame stendą „Mano šeima“, žiūrime į nuotraukas, o vaikai pasakoja istorijas apie savo artimuosius.

Žodyno darbas:

a) įveskite į žodyną: mažasis pirštas, bevardis pirštas, vidurinis pirštas, smilius, nykštis;

b) suaktyvinkite žodžius: myli, giria, padeda, rūpinasi, meilus, geras, gražus, mylimas, tėtis, tėtis, mamytė, mamytė.; mažybinė jūsų vardo forma.

Medžiaga: guašas, pirštinių siluetai kiekvienam vaikui.

Demonstracinė medžiaga: delno siluetas, ant kiekvieno šio delno piršto kepurė su mamos, tėčio, močiutės, senelio, vaiko veido atvaizdu.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikai, žiūrėk.

Pas mus nuo pat ryto buvo svečių, sveikinkitės, draugai!

Vaikai: Sveiki! Labas rytas.

Pedagogas:

Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas. Tvirtai susikibkime už rankų ir šypsokimės vieni kitiems.

Pedagogas: Sveiki, mieli vaikai, jūs esate patys gražiausi pasaulyje. Kviečiu žaisti tokius gerus, gražius. Klausyk mįslės.

Penki ir penki yra broliai,

Taigi visi gims kartu,

Jei kasi sodo lysvę, visi laiko po vieną kastuvą.

Jie nenuobodžiauja, žaidžia.

Viskas kartu į vieną žaislą. O žiemą visa minia

Jie kartu slepiasi šildomose transporto priemonėse. Tai yra „penki ir penki“, atspėkite, kaip jie vadinami?

(Vaikai atspėja mįslę).

Pedagogas: Kaip atspėjote, kad tai pirštai? Vaikinai, ar jums patinka žaisti su pirštais? Atsisėskite ant kėdžių.

Pirštų žaidimas"Mano šeima"

Šis pirštas yra senelis

Šis pirštas yra močiutė

Šis pirštas yra tėtis

Šis pirštas yra mano mama, šis pirštas esu aš - tai visa mano šeima.

(Vaikai mėgdžioja mokytoją).

Pedagogas: Kaip manai, apie ką šis žaidimas?

Vaikai: Apie šeimą.

Pedagogas: Teisingai, apie šeimą. Turiu kažką krūtinėje. Atspėk, kas ten yra. (Vaikai spėja).

Pedagogas: Pažiūrėkite į šį delną. Suraskime ant jo mažiausią pirštą – mažąjį pirštelį. Parodyk man, kur yra tavo mažasis pirštas. Kaip jie tave meiliai vadina namuose? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas. Krūtinėje daugiau skrybėlių, žiūrėk. Kaip manote, kokią skrybėlę galima nešioti ant mažojo piršto? Vaikai: Mažasis pirštelis mažas, o kepurė maža.

Pedagogas: Ant kurio piršto turėtume užsidėti mamos kepurę? Parodyk, kur tavo pirštas, mamyte.

Vaikai. Ant bevardžio piršto. (Rodyti)

Pedagogas: Ar jūs, vaikinai, padedate savo mamoms? (Vaikai kalba).

Parodykime, kaip padedate savo mamoms.

Kūno kultūros minutė.

(Vaikai atsikelia)

Pagalba mamai

Kartu padedame mamai – visur šluostome dulkes. Dabar drabužius išskalbiame, išskalaujame, išgręžiame. Viską šluojame aplinkui ir bėgame pieno.

Vakare susitinkame su mama,

Plačiai atidarome duris ir stipriai apkabiname mamą.

(Imitatyvūs judesiai pagal tekstą.)

Pedagogas: Vaikinai, aš jums perskaitysiu eilėraštį. Mano tėtis netoleruoja dykinėjimo ir nuobodulio, tėtis turi sumanias, tvirtas rankas.

Ir jei kam reikia pagalbos,

Mano tėtis visada noriai dirba. (E. Serova) Pedagogas: Apie ką aš skaičiau eilėraštį?

Vaikai: Apie tėtį.

Pedagogas: Koks tu tėtis? Kuris saldūs žodžiai ar norėtum papasakoti apie savo tėčius? (Vaikai sako gerus žodžius)

Auklėtojas. Parodyk pirštą – tėtis. Tai vidurinis pirštas. Kokia skrybėlė tinka tėčiui? Uždėkime dangtelį ant vidurinio piršto.

Auklėtojas. Žaiskime delnais. Gerai, gerai, kur tu buvai?

Pagal močiutę! (ploti rankomis)

Ir močiutės delnai

Surenkamos visos raukšlėse

(rodykite rankas delnais aukštyn)

Ir močiutės delnai

Malonus - malonus

(glostykite delnus kartu)

Visų delnai dirbo

Daugelį metų

(baksteli kumščiu į delną)

Geras delnų kvapas

Shchi su pyragais

(sukite delnus į veidą)

Jie paglostys tavo garbanas

Malonūs delnai

(imituoti glostymą)

Ir jie gali susidoroti su bet kokiu liūdesiu

Šilti delnai

(sulenkti delnus, pritraukti prie veido, pūsti) Gerai, gerai, kur tu buvai?

Pagal močiutę

(ploti rankomis)

Pedagogas: Ką gali padaryti močiutė? Ką mėgstate veikti su močiute (vaikų atsakymai). Girkite savo močiutę. „Mano močiutė labiausiai...!

Vaikai: sakykite meilius žodžius apie savo močiutes.

Auklėtojas. O kokį pirštą turės močiutė?

Vaikai: ant rodomojo piršto.

Auklėtojas. Vaikinai, mums liko vienas pirštas – nykštis. Kas čia?

Vaikai: senelis.

Pedagogas: Taip, seneli.

Aš turiu senelį

Kaip žiema, žilaplaukė,

Turiu senelį su balta barzda.

Senelis man duoda viską

Gali duoti atsakymą. Ir mano senelis nėra senas, Nors jam šimtas metų!

Pedagogas: Kas nori kalbėti apie savo senelį? Kaip tavimi rūpinasi senelis?

Vaikai: pasakojimai apie senelį.

Pedagogas: Užsidėkime senelio kepurę.

Auklėtojas. Vaikinai! Žiūrėk, tu ir aš turime didelę, draugišką šeimą ant delno. Visi šeimos nariai myli, rūpinasi ir padeda vieni kitiems.

Šeimoje jie vadina vienas kitą meiliai ir švelniai, nes myli vienas kitą.

Kiekviena šeima turi savo namus, kuriuose šilta ir jauku.

Pedagogas: Žaiskime įdomų žaidimą „Kas gyvena mūsų bute“.

Kūno kultūros minutė

Kas gyvena mūsų bute? »

Vienas, du, trys, keturi (plokite rankomis)

Kas gyvena mūsų bute? (einame vietoje)

Vienas, du, trys, keturi, penki (šokinėja į vietą)

Tėtis, mama, brolis, sesuo (plojame rankomis)

Katė Murka, du kačiukai (liemuo pakrypsta į dešinę, į kairę) Mano svirplys, auksagalvis ir aš - (liemuo pasisuka į dešinę, kairę) Tai visa mano šeima (plojame rankomis).

Pamokos santrauka:

Auklėtojas. Pažiūrėkite, kokia draugiška šeima mums pasirodė. Ten, kur visi vienas kitą myli, suaugusieji rūpinasi mažaisiais, padeda vieni kitiems. Kaip manote, koks namas mūsų šeimai yra ant delno? (vaikų atsakymai). Taip, taip, pirštai gyvena pirštinėje. Ant tavo delno turiu pirštines „šeimai“. Papuoškime juos taip, kad „namas“ būtų gražus ir elegantiškas. Tegul kiekvienas pirštas pasirenka savo dažus ir palieka pėdsaką ant pirštinės. (darbą atlieka vaikai).

Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga Novosibirsko miestas" Darželis № 5 kombinuotas tipas"Žvaigždė"

„Teminė pirštų žaidimų kortelių rodyklė“

Auklėtoja: Zykova Margarita

Nikolajevna

Novosibirskas 2016 m

Pirštų žaidimai tema: „Daržovės“

Susmulkiname ir susmulkiname kopūstus,
Sūdome kopūstus, pasūdome,
Mes trys - trys kopūstai,
Spaudžiame ir spaudžiame kopūstus. (Judesių imitacija.)
„Lariska turi du ridikėlius“
Lariska turi du ridikėlius. (ištieskite pirštus po vieną)
Alioša turi dvi bulves.
Tomboy auskaras turi du žalius agurkus.
O Vovka turi dvi morkas.
Be to, Petka turi du uodeguotus ridikus.

Nuėjome į turgų
Ten daug kriaušių ir persimonų,
Yra citrinų, apelsinų,
Melionai, slyvos, mandarinai,
Bet mes nusipirkome arbūzą -
Tai pats skaniausias krovinys!
Pirštų sujungimas pagalvėlėmis, pradedant mažaisiais piršteliais, po vieną pirštų porą kiekvienai poezijos eilutei;
Tokiu atveju delnai nesiliečia.
- mažieji piršteliai
- be vardo
- vidutinis
-indeksas
-didelis
-pirštai suspaudžia kumštį, o nykštis juda aukštyn

Pirštų žaidimai tema: „Vaisiai“

Virsime kompotą
Jums reikia daug vaisių. Čia: kairysis delnas laikomas „kibiru“ rodomasis pirštas dešinė ranka „kliūva“
Susmulkiname obuolius
Kriaušę susmulkinsime.
Išspauskite citrinos sultis
Įdedame slyvų ir cukraus. Sulenkite pirštus po vieną, pradėdami nuo nykščio.
Verdame, verdame kompotą.
Pagydykime sąžiningus žmones.Jie vėl „gamina“ ir „maišo“.

Pirštų žaidimai tema: „Šeima“

Kaip mūsų šeima
„Big Yes“ linksmi (jie trypčioja rankomis ir muša kumščiais pakaitomis)
Du stovi prie suolo, (Sulenk nykščius)
Du nori mokytis. (Sulenkite rodomuosius pirštus)
Du Stepanai valgo grietinę. (Sulenkite vidurinius pirštus)
Prie košės valgo dvi Dašos. (Sulenkite žiedinius pirštus)
Lopšyje supasi du Ulkiai. (sulenkti mažuosius pirštus)

"darželis"
Visi mūsų grupėje yra draugai (vaikai ritmingai muša kumščius į stalą.)
Jauniausias esu aš.
Tai Maša
Tai Sasha
Tai yra Yura
Tai Daša. (Atskleiskite kumščius, pradedant nuo mažojo piršto.)

Pirštų žaidimai tema: „Miestas. Šalis"

Proskynoje yra namas, vaizduojantis "Namą" dviem rankomis, namo stogas - kairės ir dešinės rankų pirštai liečia vienas kitą.
Na, kelias į namus uždarytas. Teisingai ir kairiarankis delnai atsukti į tave, viduriniai pirštai liečia vienas kitą, nykščiai aukštyn („vartai“).
Atidarome vartus, delnai išsiskleidžia lygiagrečiai vienas kitam
Kviečiame į šiuos namus. "Namas"

Pirštų žaidimai tema: „Transportas“

Autobusas, troleibusas, automobilis, tramvajus -
Nepamirškite apie juos gatvėje. (sujungdami pirštus paeiliui su nykščiu)
Jūrose - laivai, ledlaužiai, laivai, (tas pats su kitos rankos pirštais)
Jie čia atvyksta labai retai.

Pirštų žaidimai tema: „Žiema“

Vienas, du, trys, keturi, penki (po vieną sulenkite pirštus)
Atėjome į kiemą pasivaikščioti.
Jie nupiešė sniego moterį. (Imituokite formuojančius gabalėlius)
Jie lesino paukščius trupiniais (duoną sutraiškykite visais pirštais)
Tada važiavome nuo kalno. (Dešinės rankos rodomuoju pirštu braukite per kairės rankos delną)
Ir jie taip pat gulėjo sniege. (Padėkite delnus ant stalo viena ar kita puse)
Visi grįžo namo apsnigę, (nukratykite delnus)
Suvalgėme sriubą ir nuėjome miegoti. (Atlikite judesius įsivaizduojamu šaukštu, padėkite rankas po skruostais)

Pirštų žaidimai tema: „NAUJIEJI METAI“

Priešais mus yra Kalėdų eglutė: Jie rodo „eglutę“: rankos sulenktos per alkūnes priešais jus; pirštai susipynę, nykščiai iškelti į viršų - „eglutės“ viršūnė.
Kūgiai, adatos, Parodykite "kūgelius" - sugniaužtus kumščius ir "adatas" - išskleiskite pirštus.
Rodomi rutuliai, žibintai, „rutuliai“: delnas yra „pusė kibiro“, šiek tiek išskėstais pirštais į viršų; „žibintuvėliai“: panašiai sulenkti delnai žemyn.
Kiškučiai ir žvakės, Parodykite "zuikius" - kumščius pakeltais rodomaisiais ir viduriniais pirštais; „Žvakės“ - sulenkti delnai kartu su pirštais.
Žvaigždės, žmonės. Rodyti „žvaigždes“ - sulenktus delnus išskėstais pirštais; „maži žmogeliukai“ – „ausų“ padėtis žemyn

Pirštų žaidimai tema: „Maistas“

Pelė rado grūdelį
Ir ji nunešė į malūną.
Aš ten maliau miltus,
Visiems kepiau pyragus:
Pelė - su kopūstais,
Pelė - su bulvėmis,
Pelė - su morkomis,
Pelytė – su debesylais.
Dideliam storuoliui -
Net keturi pyragėliai:
Su kopūstais, bulvėmis, morkomis, debesylais.

Pirštų žaidimai tema: „Darbuotojų profesijos“

Pirštų gimnastika"virti"
Virėja ruošė pietus (vaikai beldžiasi į stalą delnų kraštu)
Ir tada šviesos buvo išjungtos.
Karšių virėjas paima (lenkia nykščius)
Ir deda į kompotą.
Meta rąstus į katilą, (lenkia vidurinius pirštus)
Uglis muša kaušeliu. (Sulenkite žiedinius pirštus)
Cukrus supilamas į sultinį. (Lenkite mažąjį pirštą)
Ir jis labai patenkintas. (Pakelk rankas)

Pirštų žaidimai šia tema: "Grybai"

Vienas du trys keturi Penki! Jie "vaikšto" pirštais ant stalo.
Einam ieškoti grybų.
Šis pirštas nuėjo į mišką, jie lenkia po vieną pirštą,
Šis pirštas rado grybą, pradedant nuo mažojo pirštelio.
Aš pradėjau valyti šį pirštą,
Šis pirštas pradėjo kepti,
Šis pirštas suvalgė viską
Dėl to ir sustorėjau.

Pirštų žaidimai šia tema: "uogos"

Vienas du trys keturi Penki,
Einame pasivaikščioti į mišką.
Dėl mėlynių
Avietėms
Dėl bruknių,
Už viburnum.
Braškių rasime
Ir nuvešime mano broliui.
Abiejų rankų pirštai (pasisveikinkite, pradedant nykščiu, abiem rankomis eiti palei stalą. Pirštus sulenkti, pradedant nuo nykščio.

Labas, didelė proskyna!
Sveiki, žolė - skruzdėlės!
Labas, miško uoga!
Tu prinokęs ir skanus.
Mes nešame krepšį -
Mes surinksime jus visus. Dešinės rankos pirštai sveikinasi su kairės pirštais, bakstelėdami vienas į kitą savo galiukais.

Pirštų žaidimai tema: „Draugystė“

Mūsų grupės draugai sujungia pirštus
Merginos ir berniukai. į pilį (kelis kartus)
Mes su tavimi susidraugausime
Maži piršteliai.
Vienas, du, trys, keturi, penki pirštai nuo mažojo piršto pakaitomis
Pradedame skaičiuoti. susieti vienas su kitu
Vienas du trys keturi Penki
Baigėme skaičiuoti (nuleiskite rankas, paspauskite ranką)

Aplankykite didįjį pirštą
Aplankykite didįjį pirštą
Jie atėjo tiesiai į namus
Indeksas ir vidurys
Bevardis ir paskutinis.
Pats mažasis pirštelis yra mažas,
Jis pabeldė į slenkstį.
Kartu pirštai yra draugai,
Jie negali gyventi vienas be kito.

Pirštų žaidimai šia tema: “ Žiemos pramogos»

Mes darome kamuolį iš sniego,
(Vaikai suspaudžia ir atplėšia rankas)
Padarykime namą iš gabalėlių.
(Sujunkite pirštų galiukus, šiek tiek paskleiskite delnus į šonus)
Namuose gyvens gyvūnai,
(Ploja rankomis)
Linksminkis ir susirask draugų
Saugokite namus kartu
(Sujunkite rankas į „užraktą“)
Vienas, du, trys, keturi, penki, sulenkite pirštus.
Jūs ir aš padarėme sniego gniūžtę. Vaikai „lipdo“.
Apvalus, stiprus, labai lygus Parodykite apskritimą, suspauskite delnus, perbraukite vieną delną kitu.
Ir visai ne saldus. Jie purto pirštus.
Vieną kartą - mes jį išmesim, "Jie išmes".
Du – mes gaudysime: „Jie gaudo“.
Trys – išmeskime „Jie nukrenta“.
Ir... sulaužysime. Jie trypia.

Nagi, bičiuli, būk drąsus, bičiuli!
(Vaikai sukuria įsivaizduojamą rutulį ir ridena jį nuo savęs)
Sukite sniego gniūžtę sniege -
Jis pavirs į storą gumulą.
(Nupieškite apskritimą ore)
Ir gumulas taps sniego seneliu.
(Vaikai piešia tris skirtingo dydžio apskritimus iš apačios į viršų)
Jo šypsena tokia ryški!
(Pridėkite delnus prie skruostų, vaizduodami plačią šypseną)
Dvi akys, skrybėlė, nosis, šluota...
(Vaikai rodo akis rodomaisiais pirštais, kepurę delnu, nosį ir įsivaizduojamą šluotą dešinės rankos kumščiu)
Bet saulė bus šiek tiek kaitri -
(Vaikai pakelia rankas aukštyn)
Deja! Ir sniego senio nėra!
(Pakelkite pečius ir išskleiskite rankas į šonus, tada pritūpkite, rankomis užsidengdami galvą)

Pirštų žaidimai tema: „Žiemojantys paukščiai“

Ateikite, paukščiai! Taukų duosiu zylei.
Aš paruošiu duonos trupinius.
Šie trupiniai skirti balandžiams,
Šie trupiniai skirti žvirbliams.
Žarnos ir varnos, Valgyk makaronus!
„skambinimo“ pirštų judesiai 4 kartus - vieno delno judesiai ant kitų pirštų su žiupsneliu - „trupinti duoną“, patrinkite pirštų pagalvėles vienas į kitą ištieskite dešinę ranką į priekį atviru delnu taip pat. - kaire ranka patrinkite delnu į delną, „sukti iš duonos makaronų“

Kiek paukščių yra mūsų lesyklėlėje? Ar atvyko?
Mes jums pasakysime. Dvi zylės, žvirblis,
Dvynis margas plunksnas. Grūdų užteko visiems.
Jie ritmingai sugniaužia ir atgniaužia kumščius. Sulenk pirštus, pradedant nuo didžiausio. Jie ritmingai sugniaužia ir atgniaužia kumščius.

Pirštų žaidimai tema: „Motinos diena“

Mano šeima
Aš žinau, ką turiu (pakelk ranką delnu į tave
Draugiška šeima namuose: ir pagal tekstą
Tai mama, sulenkianti pirštus tam tikra seka:
Tai aš, pirmiausia bevardis pirštas, tada mažasis pirštas, rodomasis pirštas,
Tai mano močiutė, vidutinė ir didelė)
Tai tėtis,
Tai senelis.
Ir neturime nesantaikos.

Mamyte, mamyte, sulenkite pirštus po vieną
Mano mylima, dešinė ranka, pradedant nuo didžiosios,
Nes žinai, mamyte, tada daryk tą patį su kaire ranka.
Kaip aš tave myliu. Suspauskite dešinę ranką į kumštį,
Tvirtai suimkite kairiuoju delnu.

„Kartu padedame mamai
Visur nuvalome dulkes. Judesiai tekste
Dabar skalbiame drabužius
Nuplaukite ir išgręžkite.
Mes šluojame viską aplinkui -
Ir bėk pieno.
Vakare susitinkame su mama,
Mes plačiai atveriame duris,
Stipriai apkabiname mamą“.

Šiame pasaulyje yra daug mamų (išskėskite rankas į skirtingas puses, tada tvirtai susikibkite už pečių)
Vaikai juos visus myli!
Žurnalistas ir inžinierius (pakaitomis sulenkite pirštus, pradedant nuo mažojo piršto, iš pradžių vienoje rankoje, tada kitoje)
Virėjas, policininkas,
Siuvėja, dirigentė ir mokytoja,
Gydytojas, kirpėjas ir statybininkas -
Mums reikia skirtingų mamų (jie suspaudžia abu delnus į „užraktą“)
Skirtingos mamos yra svarbios! (išskėskite rankas, pakelkite delnus į viršų)

Pirštų žaidimai šia tema "Drabužiai, batai, kepurės"

Maša užsidėjo kumštinę:
„O, kur aš einu?
Nėra piršto, jo nebėra,
Aš neatėjau į savo mažą namą“. Suspauskite pirštus į kumštį.
Maša nusiėmė kumštinę pirštinę: Atlaisvinkite visus pirštus, išskyrus nykštį.
„Žiūrėk, aš radau! Ištieskite nykštį.
Ieškote, ieškote ir randate, suspaudžiate pirštus į kumštį, atskiriate nykštį.
labas, mazasis piršteli, kaip laikaisi?

Mes tapome vištomis geltonomis kepurėmis.Vaikas plasnoja rankomis kaip vištos sparneliai.
Baltomis skrybėlėmis tapome zuikiais, rodančiais zuikio ausis
Raudonomis kepurėlėmis tapome grybais, susikibę rankomis virš galvų.
Juodomis skrybėlėmis - mėlynės ant kauburių, Pritūpęs.
Mėlynomis lietaus kepuraitėmis jis atsistoja ir užsideda rankas ant diržo.
Ir jie lengvai šuoliavo takais. Šokinėja į priekį dviem kojomis.

Kaip ir mūsų katė, sulenkite po vieną pirštą, pradedant nuo didelių,
Batai ant kojų. ant abiejų rankų kiekvienam batų pavadinimui.
Kaip mūsų kiaulė
Ant mano kojų yra batai.
Kaip šuns letenos
Mėlynos šlepetės.
Ir vaikas mažas
Apauna veltinius batus.
Ir sūnus Vovka -
Nauji sportbačiai.
Kaip šitas. Kaip šitas. Ritmingai atliekami delnų plakimai ir kumščių smūgiai.
Nauji sportbačiai.

"Neverk, mano lėlė"
Neverk, mano lėlė, tu lieki viena.
Aš negaliu žaisti su tavimi
Man reikia iš naujo skalbti:
Tavo suknelės ir kojinės, sijonai ir kojinės,
Megztinis, kumštinės pirštinės, striukė,
Kepuraitė, spalvota beretė.
Užpilsiu truputį vandens
Supilsiu miltelius į dubenį.
Suplaksiu sniego putas, nuplausiu ir eisiu.
Kol saulė šviečia,
Patraukiu virvę.
Aš pritvirtinsiu prie jo drabužius,
Viską išdžiovinsiu su vėjeliu.
Dirbome dviese
Dabar pailsėsime.
Lėlės judesio ligos imitacija.
Sulenkti pirštus.
Imitacija pagal aprašymą eilėraštyje.
Padėkite rankas ant kelių.

Mes gyvenome name
Mažieji nykštukai:
(vaikai sugniaužia ir atgniaužia kumščius)
Toki, Peaks, Faces, Chiki, Miki.
(sulenkti pirštus, pradedant nuo nykščių)
Vienas du trys keturi Penki,
(ištieskite pirštus, pradedant nuo mažųjų pirštelių)
Nykštukai pradėjo skalbti:
(trindamas kumščius)
Toki - marškiniai, Chiki - kojinės,
Kastuvai - nosinės, Miki buvo protinga,
Veidai – kelnės, visiems atnešiau vandens.
(sulenkti pirštus, pradedant nuo nykščių)

Pirštų žaidimai tema: „Batai“

Skaičiuokime pirmą kartą,
Kiek batų turime?

Batai, šlepetės, batai
Natašai ir Seryozhai
Ir net batai
Mūsų Valentinui,
Ir šie batai
Kūdikiui Galenkai.
(kiekvienam bato pavadinimui sulenkite vieną pirštą, pradedant nuo didžiojo)

"Nauji sportbačiai"
Kaip mūsų katė
Batai ant kojų.
Kaip mūsų kiaulė
Ant mano kojų yra batai.
Ir ant šuns letenų
Mėlynos šlepetės.
Ir vaikas mažas
Auna batus.
Ir sūnus Vovka -
Nauji sportbačiai.
(po vieną sulenkite abiejų rankų pirštus, pradedant nuo nykščių)
Kaip šitas,
Kaip šitas,
Nauji sportbačiai.
(vaikščiokite ant stalo abiejų rankų rodomaisiais ir viduriniais pirštais)

"Batai"
Visur, visur mes kartu
Eime, neišskiriami.
(viduriniai ir rodomieji pirštai „eina“ palei stalą)
Einam per pievas
Išilgai žalių krantų,
Jie nubėgo laiptais žemyn,
Jie ėjo gatve,
Tada lipame po lova,
(po vieną sulenkite vieną pirštą, pradedant nuo nykščio)
Mes ten ramiai miegosime.
(padėkite delnus ant stalo) Vienas, du, trys, keturi, penki

Vienas du trys keturi Penki
Suskaičiuokime batus:
Kartą - batus, Vaikas sulenkia pirštus.
Du batai,
Trys batai
Keturi – basutės
Ir, žinoma, penkios šlepetės.
Jūsų kojos turi pailsėti.

Pirštų žaidimai tema: „Vabzdžiai“

Ji vakar atskrido pas mus, mojuodamas rankomis
Dryžuota bitė. kiekvienam vabzdžio pavadinimui
O už jos pirštą lenkia kamanė-kamanė.
Ir linksmas drugelis,
Du vabalai ir laumžirgis
Kaip žibinto akys. Apskritimų darymas iš pirštų
Jie zvimbė, skraidė ir pritraukė juos į akis.
Jie krito iš nuovargio. Jie nuleidžia delnus ant stalo.

Pirštų žaidimai tema: „Klaida“

Esu linksma gegužės bugas.
Aš žinau visus aplinkinius sodus,
Sukiosiu po pieveles,
Ir mano vardas yra Zhu-zhu...

Pirštų žaidimai tema: „Vapsvos“

Vapsvos mėgsta saldumynus
Jie skrenda prie saldumynų,
Ir vapsvos įkąs
Jei jie nori sugniaužti tavo kumštį. Išskleiskite rodomąjį ir mažąjį pirštą ("ūsus"). Pajudinkite ūsus
Ištieskite vidurinį pirštą, laikykite jį tarp rodomojo ir bevardžio pirštų ir pasukite įvairiomis kryptimis.
Ateina boružėlės tėtis,
Mama seka paskui tėtį,
Vaikai seka mamą,
Mažieji klaidžioja paskui juos.
Jie dėvi raudonus sijonus
Sijonai su juodais taškeliais.
Jie atrodo kaip saulė
Naują dieną jie sveikina kartu.
O jei jiems karšta
Tada jie visi kartu pasislėps. Eikite ant stalo visais dešinės rankos pirštais ir visais kairės rankos pirštais
vaikščioti ant stalo.Einame abiem rankomis vienu metu.Suglauskite delnus,pirštus stipriai suspauskite.Bastelėkite rodomaisiais pirštais į stalą. Pirštais pieškite saulę.Paslėpkite abiejų rankų pirštus kumščiuose.

Čia yra mažas avilys, kur
bitės pasislėpė.
Niekas jų nepamatys.
Čia jie pasirodo iš avilio
Vienas du trys keturi Penki.
Z-z-z-z-z-z-z-z.
Tada suspauskite pirštus į kumštį
sulankstyti po vieną.

Pow - pow - voras,
Voratinklio statinė,
Voras vis ropoja aukštyn,
Jis audžia tinklą.
Internetas yra net plonas -
Tvirtai laiko kandis. Pirštais suformuokite rėmelį. Tada sujunkite abiejų rankų pirštus į užraktą.
Neatsegdami spynos pakelkite pirštus ir mojuokite jais kaip sparnais.

Pirštų žaidimai tema: „Baldai, indai“

Mūsų valgomajame -
Yra puikus ąžuolinis STALAS,
KĖDĖS - visos raižytos nugarėlės,
Kojos sulenktos ir susuktos.
Ir riešutų BUFETAS
Uogienėms ir saldumynams.
Suaugusiųjų kambaryje - miegamajame -
Yra veidrodinė drabužių spinta suknelėms,
Dvi plačios lovos
Su antklodėmis ant vatos
Ir beržinė komoda,
Mama ten nuneša skalbinius.
O svetainėje yra KĖDĖS,
Jie čia žiūri televizorių.
Yra SOFA ir kavos staliukas,
IN THE WALL yra muzikos centras.
(kiekvienam baldo pavadinimui vienas pirštas sulenktas - iš viso 10)
„Bute yra daug baldų.
Vienas du trys keturi,
(sulenkti abiejų rankų pirštus, pradedant nuo nykščio)
Bute daug baldų
(suspausti ir sugniaužti kumščius)
Pakabinsime marškinius spintoje,
Ir mes įdėsime puodelį į spintelę.
Kad jūsų kojos pailsėtų,
Pasėdėkime ant kėdės kurį laiką.
Ir kai mes kietai miegojome,
Mes gulėjome ant lovos.
Ir tada aš ir katė
Sėdėjome prie stalo
(sukite pirštus ties kiekvieno baldo pavadinimu)
Jie kartu gėrė arbatą ir uogienę.
Bute daug baldų.
(pakaitomis ploja delnais ir daužo kumščiais į stalą)

Vienas du trys keturi,
(sumušti kumščiais)
Išplovėme indus:

Arbatinukas, puodelis, kaušas, šaukštas
Ir didelis kaušas.

Išplovėme indus
(vienas delnas slysta per kitą ratu)
Mes ką tik sudaužėme taurę,
Kaušas irgi subyrėjo,
Arbatinuko nosis sulaužyta.
Šiek tiek sulaužėme šaukštą,
(po vieną sulenkite pirštus, pradedant nuo nykščio)
Taip padėjome mamai.
(sumušti kumščiais)

Pirštų žaidimai tema: „Pergalės diena“

Plaukiu balta valtimi (nukreipk pirštų galus į priekį, delnais spausk rankas
Išilgai bangų su perlų putomis. vienas prie kito, šiek tiek atsivėrę.
Esu drąsus kapitonas, deklamuojantis eilėraštį, rodantis, kaip valtis
Aš nebijau uragano. siūbuoja ant bangų, o paskui sklandžiais rankų judesiais
Sukiojasi baltos žuvėdros, pačios bangos, tada pagal tekstą
Jie taip pat nebijo vėjo. stichijos rodo žuvėdra, sukryžiuotos rankos, jungiasi
Tik delno paukščio verksmas gąsdina nugaros pusė ir mojuoti
Auksinių žuvelių būrys. suspausti pirštai
Ir ištiesintais delnais ir pirštais iškeliavę į nuostabias šalis,
Žiūrėdami į vandenynus, pieškite vienas prie kito prispaustas žuvis.
Keliautojas-herojus, šou sklandžiais delnų judesiais
grįšiu namo pas mamą. kaip žuvys plaukia vandenyje)

Aty - batas, aty - batas!
(pakaitomis „vaikščiokite“ dešinės ir kairės rankos rodomuoju ir viduriniu pirštais)
Kariai ateina į paradą!
Čia ateina tanklaiviai
Tada artileristai
Ir tada pėstininkai -
Įmonė pagal įmonę.

Pirštų žaidimai šia tema: “ Liaudies žaislas, Folkloras"

Matryosha sesuo ritmingai smūgiuoja dešinės rankos pirštais,
pradedant nuo smiliaus, palei kairįjį delną.
Per pasakų kaimą Ritmingi smūgiai kairės rankos pirštais,
pradedant nuo rodomojo piršto, išilgai dešiniojo delno.
Antis vaikšto su sijonu, Už kiekvieną gyvūno vardą jie lenkia
Šiltame avikailyje, pirštai ant rankų, pradedant nuo nykščių.
Vištiena yra liemenėje,
Gaidys - berete,
Ožka - su sarafanu,
Zainka - kafane,
Ir visi jie gražesni Ritmingi kaitaliojantys plojimais rankomis ir
Karvė kilimėlyje. kumščių smūgiai.

Žaidžiu su žaislais: (Rankos priešais save, suimkite ir atlaisvinkite abiejų rankų pirštus.)
Aš metau kamuolį tau (ištiesiame rankas į priekį - „mesk kamuolį“.)
Surenku piramidę (keletą kartų dedame tiesias rankas delnais žemyn, vieną ant kitos).
Visur ridenu sunkvežimį. (Šiek tiek atvirą dešinės rankos ranką judiname priešais save - „riedame mašiną“.)

Gaidys, gaidys, - (prijunkite rodyklę ir nykštį ant rankos)
Auksinės šukos, - (padarykite „pilį“ iš pirštų)
Sviesto galva, - (paglostykite galvą ranka)
Šilkinė barzda, - (ranka paglostykite smakrą)
Kad atsikeltum anksti
Kodėl tu dainuoji garsiai?
Neleidžiate vaikams miegoti? – (užmerkite akis ir padėkite delnus po skruostais)
Kibiro saulė

Saulėlydis! - (išskleiskite rankas į šonus ir išskleiskite pirštus)
Greitai kelkis – (pakelk rankas aukštyn)
Apšvieskite, įkaitinkite - (padarykite „žibintus“ priešais save)
Veršeliai ir ėriukai, - (parodykite „ragus“ ant galvos)
Vis dar maži (ne visiškai sujungti, rodomasis pirštas ir nykštis) vaikinai - (pridėkite delnus prie krūtinės).

Pirštų žaidimai

Tėtis, mama, brolis ir aš (kairės rankos pirštai sulenkia dešinės rankos pirštus)

Draugiška šeima kartu

Vienas du trys keturi - (dešinės rankos pirštai sulenkia kairiosios rankos pirštus)

Visi gyvename tame pačiame bute (parodyti tvirtai suspaustą kumštį)

Maša virė košę

Maša visus pavaišino koše („trukdo“ dešinės rankos smiliumi kairiajame delne)

Maša įdėjo košės:

Katė puodelyje

Klaida dubenyje

O katei dideliame šaukšte,

Dubenyje vištoms, viščiukams

Ir lovio paršeliams (Kiekvienai rankai sulenkite vieną pirštą... indo pavadinimas)

Paėmė visus indus (atlaisvinti pirštus)

Atidaviau kiekvieną smulkmeną (išpūskite įsivaizduojamus trupinius iš delno)

Močiutės virtuvė idealiai tvarkinga

Stovėdami vienas už kito, tarsi sportuodami (atlikite pakaitinius plojimus ir smūgius kumščiais)

Antikvarinis kavos puodas, pieno ąsotis, troškintuvas,

Porcelianinis arbatinukas yra niurzgėtojas ir pramogautojas,

Dvi mažos stiklinės ant plonų kojų,

O arbatinukas yra dramblys žaliais batais,

Saltcellar - puodinis baravykas,

Saldainių dubuo yra riebus juokingas sniego senis,

Ir krūva lėkščių, blizgančių ir lygių..... (sulenkite po vieną pirštą ant kiekvieno... indo pavadinimas, iš pradžių vienoje rankoje, paskui kitoje)

Visa močiutės virtuvė idealiai tvarkinga (iškelti rankas)

Mūsų šeima didelė ir linksma... (ploja ir muša pakaitomis)

Du stovi prie suolo (lenkti didelius pagalius)

Du nori mokytis (sulenkite rodomuosius pirštus)

Du Stepanai prie grietinės (lenkti vidurines lazdas)

Prie košės valgo dvi Dašos (lenkti bevardžius pagalius)

Lopšyje supasi du Ulkiai (sulenkite mažuosius pirštus)

Šis pirštas yra senelis

Šis pirštas yra močiutė

Šis pirštas yra tėtis

Šis pirštas yra mama

Šis pirštas esu aš. (sulenkite po vieną pirštą kiekvienam šeimos nariui)

Ir tai yra visa mano šeima (lenkti ir ištiesinti pirštus)

Močiutė užsidėjo akinius

Ir anūkė pamatė . (Nykštys dešinė ir kairė rankos kartu su likusia dalimi sudaro žiedą. Patraukite žiedus prie akių)

Kas atvyko? (abiejų rankų pirštai sulenkti. Nykščių galiukai greitai ploja)

Mes, mes, mes! (nykščių galiukai suspaudžiami, o kitų pirštų galiukai ploja vienu metu)

Mama mama,

Taip taip taip! (ploja rodomieji pirštai)

Tėti, tėti (ploja nykščio galiukai)

Taip taip taip! (ploja viduriniai pirštų galiukai)

Broli, broli, (ploja nykščio galiukai)

Taip taip taip! (ploja pirštų galiukais)

Ak, mažoji sesute, (ploja nykščio galiukai)

Taip taip taip! (ploja mažųjų pirštų galiukai)

Mes visi kartu (ploti rankomis)

Taip taip taip!

Mįslės tema "Šeima"

Kas užklijuoja pleistrą ant kulno?

Kas lygina ir valo skalbinius?

Kas ryte valo namus,

O vakare ant stalo padeda samovarą

Kas žaidžia su savo mažąja sese?

Ir nuveža ją į bulvarą?

Kieno plaukai baltesni už sniegą,

Ar tavo rankos geltonos ir sausos?

Ką aš myliu ir ką gailiuosi?

Apie ką aš skaičiau eilėraščius?

Ji pati geriausia pasaulyje

Be jos neįmanoma gyventi.

Katya ir Petya tai turi

Ir, žinoma, aš.

Informacijos šaltiniai:

  • Doronova T.N., Galiguzova L.N., Golubeva L.G. ir tt Nuo vaikystės iki paauglystės: Programa tėvams ir pedagogams skatinti vaikų nuo 1 metų iki 7 metų sveikatą ir vystymąsi. M. 2011 m
  • Eilėraščiai iš svetainės:
mob_info