Naujųjų metų žaislų gamybos atviros pamokos santrauka. Pamokos „Kalėdų eglutės žaisliukai“ santrauka. Kūrybinis praktinis darbas

Tema: Darbas su audiniu. Naujųjų metų žaislų gamybos būdai.

Produktas: Žaislai: „Pušies kankorėžis“, „Snaigė“, „Varveklis“

Tikslas: Sudominkite vaikus naujametinių žaislų gamyba. Įgytų žinių, įgūdžių ir gebėjimų taikymas ir įtvirtinimas karpant ir siuvant naujametinius žaislus.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Vyksos miesto apylinkės administracijos Švietimo skyrius

Savivaldybės biudžetas švietimo įstaiga

Papildomas vaikų ugdymas

Vaikų techninės kūrybos centras

„Naujųjų metų žaislų gamyba“

Pamokų užrašai vaikų papildomo ugdymo asociacijai

(8-10 metų amžiaus)

Parengė:

papildomas mokytojas

išsilavinimas

Ozerova Jevgenija Ivanovna

Vyksa

2013 m

Tema: Darbas su audiniu. Naujųjų metų žaislų gamybos būdai.

Produktas: Žaislai: „Pušies kankorėžis“, „Snaigė“, „Varveklis“

Tikslas: Sudominkite vaikus naujametinių žaislų gamyba. Įgytų žinių, įgūdžių ir gebėjimų taikymas ir įtvirtinimas karpant ir siuvant naujametinius žaislus.

Užduotys:

1. Stiprinti praktinius žaislų gamybos įgūdžius.

2. Pagerinti gebėjimą atlikti "priekinės adatos" siūlę.

3. Pakartokite taisykles saugus darbas su žirklėmis ir adata.

4. Sukurkite šablono žymėjimo įgūdžius.

5. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, akis, estetinis skonis, vaizduotė.

6. Ugdykite tikslumą ir kantrybę.

Pamokos tipas: išmoktų dalykų įtvirtinimas

Pamokos forma: užsiėmimas-žaidimas

Mokymo metodai:

Žodinis: pokalbis, paaiškinimas, meninė raiška.

Vaizdas: gatavų pavyzdžių demonstravimas, skaidrių demonstravimas

Praktiška: rodantis gaminių gamybos būdą

Vaikų amžius: 8-10 metų

Medžiaga ir įrankiai:

  1. adatos
  2. siūlai
  3. žirklės
  4. kartono
  5. popierius
  6. pieštukas
  7. tekstilės
  8. vata
  9. paminkštinimas poliesteris
  10. mygtukai

Didaktinė medžiaga:

  1. mokytojo baigtas darbas
  2. lentelė „Žaislų gamybos tvarka“
  3. technologinis žemėlapis „Žaislų gamybos tvarka“
  4. dalių šablonai
  5. žaislų nuotraukos
  6. įvairūs atvirukai
  7. saugos plakatas (dirbant su įrankiais)

Treniruočių laikas:

Laiko organizavimas- 2 minutės

Teorija (tikslų ir uždavinių nustatymas) – 10 min

Praktinis darbas (veiksmų aprašymas, paaiškinimas) - 25 min

Darbų paroda – 5 min

Darbo rezultatas – 3 min

Pamokos metmenys

Pamokos planas:

1. Įžanginė dalis:

  1. Organizacinis momentas, pasisveikinimas
  2. Pamokos temos įgarsinimas
  3. Pavyzdinis demonstravimas
  4. Pokalbis apie žaislus
  5. Pokalbis apie siūlomų produktų paskirtį
  6. Darbui reikalingų medžiagų ir įrankių nustatymas
  7. Saugos priemonės dirbant su įrankiais

2. Pagrindinė dalis:

  1. Produkto dizaino analizė. Darbo plano sudarymas
  2. Praktinis darbas. Naujųjų metų žaislų gamyba: „Pušies kankorėžis“, „Snaigė“, „Varveklis“
  3. Mokytojo pagalba
  4. Darbas su technologiniais žemėlapiais

3. Paskutinė dalis:

  1. Kolektyvinė darbų analizė
  2. Apibendrinant
  3. Darbo vietų valymas

Pamokos santrauka:

1. Įvadinė dalis.

Mokytojas: Mieli vaikinai. Pažiūrėkite į kalendoriaus lapą. Kokia šiandienos data?

Mokytojas: Vaikai, artėja gražiausia ir mylimiausia žmonių šventė - Naujieji metai. Labai greitai miško grožis Kalėdų eglutė teisėtai karaliaus jūsų namuose. Ir tegul ji karaliauja neilgai, o kiek džiaugsmo ir linksmybių ji atneš su savimi. O puošti eglutę – vienas malonumas. O štai dėžutė su eglutės papuošimais.

(Mokytojas parodo naujametinius žaislus iš dėžutės)

Mokytojas: Mano širdis praleidžia plakimą, kai pamatau šią stebuklingą dėžutę. Man labai patinka jame apžvelgti žaislus ir kabinti ant eglutės. Tai labai maloni veikla. Per pastaruosius metus pamiršote, kokie žaislai yra jūsų dėžutėse. Atidarai, o ten... blizgančios žvaigždės, karoliukai, kūgiai, riešutai. Kokie jie visi gražūs ir trapūs! Ir reikia stengtis viską pakabinti. Juk visi žaislai mums labai brangūs: kai kuriuos gaminome savo rankomis, kai kurie liko mums iš močiutės, o kai kurie tiesiog gražūs.
Šiandien siūlau pasigaminti patiems Kalėdinės dovanos- žaislai. Juk ypač brangūs rankų darbo žaislai, kurie papuoš jūsų eglutę ir džiugins jus bei jūsų artimuosius. Todėl mūsų pamokos tema, kaip tikriausiai jau atspėjote, yra „Naujųjų metų žaislai“.

Mokytojas: Vaikinai, šiandien siūlau jums pasirinkti, kaip gaminti naujametinius žaislus, o dabar galite atspėti, kuriuos iš jų patys.

(Mokytojas užduoda vaikams mįslių)

Žvaigždė apsisuko

Šiek tiek tvyro ore

Atsisėdo ir ištirpo

Ant mano delno.

(Snaigė)

(Mokytojas parodo snaigę iš dėžutės)

Ji maitina paukščius miške.

Atostogų metu jis apsirengs ryškia folija,

Svarstyklės ryškiai spindės,

Papuoškite mūsų eglutę patys.

(Kūgis)

(Mokytojas parodo kankorėžį iš dėžutės)

Sidabrinė morka

Mikliai prilipo prie stogo,

Prilipęs prie karnizo

O žiemą auga žemyn.

(Varveklis)

(Mokytojas parodo varveklą iš dėžutės)

2. Pagrindinė dalis.

Mokytojas: Vaikai, siūlau jums pasigaminti naujametinius žaislus: snaigę, kankorėžį ar varveklą. Siūlomuose amatų variantuose yra įvairaus sudėtingumo ir darbo intensyvumo elementų, todėl kiekvienas iš jūsų galės pasirinkti tinkamą darbą.

Mokytojas: Vaikinai, ar nusprendėte pasirinkti žaislą?

Vaikai: Taip.

Mokytojas:

Kad darbas pradėtų virti,

Paruoškime viską verslui,

Mes kirpsime ir siuvame,

Viskas turėtų būti gerai.

Mokytojas: Vaikai, įvardinkite priemones, kurių mums reikia siuvant Minkšti žaislai? Ir stebuklinga dėžutė mums padės.

Mokytojas: Kokias saugos taisykles turime žinoti?

(Studentai pakaitomis vardija instrumentus poetine forma)

Mokytojas:

Kaip mūsų dėžutėje

Yra namų ir gatvių.

Pasibelskime į duris.

Kas už jos? Pasižiūrėk!

  1. Antpirštis

Aš esu plieninis antpirštis

Gerai padaryta, drąsu.

Blogos adatos be manęs

Merginai peršti pirštai.

O su antpirščiu – niekada

Ji pati savęs nebais!

  1. Adatos

Kodėl jis kalba ir mus įžeidžia?

Ar adatos neveikia?

Lėlėms siuva gražius apdarus.

Kas taiso jų sukneles ir siuva kojines?

Tai adatos. Ir visi mus pažįsta.

Mokytojas: Vaikinai, ką reikia žinoti ir nepamiršti naudojant adatą?

  1. Ritės

Kodėl adatos rėkia?

Ar pasigirdote garsiai ir cypiate?

Mes, ritės, esame svarbesni už visus kitus,

Mūsų siūlai labiausiai reikalingi!

Tu nejuokauji su adata,

Nevaikščiok su ja po klasę,

Niekur nemeskite

Visada įkiškite jį į pagalvėlę.

Juk be sriegio viskas gerai

Mes nieko nesiūsime.

Siūlas baigėsi – tada

Tai visai ne problema.

Tuščia ritė -

Žaislas vaikams.

  1. Smeigtuko pagalvėlė

Ir adatos ir smeigtukai

Jie čia sėdi tarsi ant žolės

Siuvimo pasakų šalyje

Jie jaučiasi patogiai būdami manyje.

Jei įkišiu juos į nugarą,

Bus patogu juos pasiimti.

Aš esu pagalvėlė, kaip ežiukas, -

Nelieskite jo be antpirščio.

Jūs aplankėte daug žmonių,

Jie tiesiog pamiršo apie mane.

Aš negilus. Mikliai piešiu

Bus lėlė su nauju daiktu.

Nupiešiu bet kokį audinį

Visi stebisi, tik pažiūrėkite!

  1. Žirklės

Mes aštrios žirklės!

Spustelėkite, spustelėkite, spustelėkite, spustelėkite.

Mes nedarome veidus -

Mes mylime jausmą.

Taip, mes esame darbštūs

Viščiukas, viščiukas, viščiukas, viščiukas

Jis kupinas drąsos

Kas įpratęs dirbti?

Mokytojas: Vaikai, kaip teisingai naudoti žirkles?

Vaikai:

Nejuokaukit su žirklėmis

Veltui nesuk jų rankose,

Ir laikydamas už aštraus krašto,

Padovanok juos draugui.

Darbas ką tik baigtas -

Žirklės reikalauja priežiūros

Nepamirškite jų uždaryti

Ir padėkite į vietą.

Mokytojas: Vaikinai, čia yra naujametinių žaislų pavyzdžiai: varveklis, snaigė ir pušies kūgis. Pažvelkite į šiuos žaislus ir pasakykite man, ką jie turi bendro?

Vaikai: Šie žaislai yra pagaminti iš audinio. Šie žaislai skirti papuošti Kalėdų eglutę.

Mokytojas: gerai. Kuo šie žaislai skiriasi vienas nuo kito?

Vaikai: Spalva, forma, apdaila.

Mokytojas: Teisingai! Kaip manote, kokių medžiagų ir įrankių mums prireiks mūsų darbui?

Vaikai: Audinys, adatos, žirklės, siūlai, kreida, vata, paminkštinimas poliesteris, pieštukai.

Mokytojas: Šauniai padirbėta! Išvardykite pagrindinius siuvimo metu naudojamų siūlių tipus.

Vaikai: „Priekinė adata“, „Atgalinė adata“.

Mokytojas: Kuo skiriasi išvardytos siūlės?

Vaikai: ... atsako.

Mokytojas: Vaikinai, pamenate dalių pjovimo seką?

Vaikai: ... atsako.

Mokytojas: Prisiminkite posakius – ko reikia laikytis ir nepamiršti jokiame darbe.

Vaikai:

  1. „Atlikti darbą ir nepalikti naujo darbo“
  2. „Kur tvarkinga, ten ir tvarkinga“
  3. "Septyni kartus išmatuoti, supjaustyti vieną kartą"
  4. „Padaryta skubotai, bet dėl ​​smagumo“

Mokytojas: Vaikinai, štai tie, kurie padės jums pasigaminti Naujųjų metų žaislus: technologiniai žemėlapiai. Technologinis žemėlapis padeda suprasti, kokia seka turėtų būti gaminamas konkretus produktas.

Mokytojas: Vaikai, kiekvienam iš jūsų paruošiau technologines korteles, kurios padės pasigaminti žaislus.

Praktinis darbas:

Mokytojas: Vaikinai, dabar pradėkime dirbti. Praktinio darbo metu siūlau pasiklausyti informacijos apie naujametinių žaislų istoriją.

(Vaikinai studijuoja technologinį žemėlapį ir pradeda gaminti žaislus)

(Mokytojas pasakoja vaikams apie Naujųjų metų žaislų istoriją)

Mokytojas: Anksčiau Rusijoje, tik prieš 200-300 metų, Kalėdų eglė buvo puošiama daržo daržovėmis, kurios, žinoma, buvo sidabruotos ir paauksuotos. Žinoma, tai buvo bulvės. Tada žmonės išmoko gaminti stiklinius rutulius. Jų gamybos menas buvo laikomas griežčiausiu pasitikėjimu ir buvo perduodamas meistrų paveldėjimo būdu iš kartos į kartą. Šie rutuliai, apibarstyti sidabro ir aukso dulkėmis, buvo labai brangūs ir tik nedaugelis galėjo juos sau leisti.
Ant eglutės buvo pakabintos visokios gėrybės ir saldainiai: saldainiai, obuoliai, riešutai – kiekviena šalis turi savo naujametinę puošmeną. O kiek džiaugsmo patyrė vaikai, kai galėjo iš medžio nuskinti ir nupjauti ką nors skanaus!

Ir dar buvo meduolių! Anksčiau Rusijoje net ir turtingose ​​šeimose vaikai saldumynų nevalgydavo atsitiktinai, kiekvieną dieną, o šventinius saldumynus gaudavo maišelyje arba pakabindavo ant eglutės ir gaudavo kaip prizą.

Stikliniai papuošalai atsirado tik XIX amžiuje Vokietijoje. Pasak vienos legendos, tai įvyko visiškai atsitiktinai. Kadaise gyveno stiklo pūtimo meistras. O kai atėjo laikas puošti eglutę, paaiškėjo, kad jis neturi pinigų nei saldainiams, nei riešutams. Bet ar jis galėjo palikti savo vaikus be atostogų? Meistras mąstė, mąstė ir galiausiai sugalvojo. Palaukęs, kol vaikai užmigs, jis ėmėsi įprastų darbų ir pūtė iš stiklo visokius žaislus: obuolius, saldainius, imbierinius sausainius – ir visa tai kibirkščiavo, mirgėjo ir blizgėjo. Sako, šios dekoracijos vaikams taip patiko, kad nė vienas nenusiminė, kad jų negalima valgyti! Meistro idėja pasirodė tokia sėkminga, kad netrukus tapo madinga, o vėliau tapo tradicija. A Kalėdinės dekoracijos Jie pradėjo juos gaminti iš popieriaus, vaško, vatos ir folijos.

Mokytojas: Vaikinai, manau, atėjo laikas fiziniam lavinimui. Vaikinai, atsistokite. Vykdykime pirštų gimnastika, atitinkantis mūsų pamokos temą - „Naujieji metai“.

Kūno kultūros minutė

Artėja Naujieji metai!Paplokime rankomis

Vaikai šoka ratu.Rankos suglaustos pirštais, rankos ištiestos, rankos į priekį ir išorę

Ant medžio kabantys rutuliai, Ppakaitomis sujungiame abiejų rankų pirštus, suformuodami rutulį

Žibintai šviečia.Žibintuvėliai

Čia žiba ledo lytys,Sugniaužkite ir atgniaužkite kumščius pakaitomis

Snaigės sukasi.Lengvas ir sklandus šepečių judėjimas

Kalėdų Senelis ateina aplankyti,Pirštai vaikšto ant kelių arba ant grindų

Jis visiems atneša dovanų.Trys delnai kartu

Sulenkime pirštus:Plakome keliais arba grindimis, viena ranka delnu, kita – kumščiu, tada persirengiame

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Masažuojame kiekvieną pirštą paeiliui

Mokytojas: Tęsiame praktinį darbą.

3. Baigiamoji dalis.

Mokytojas: Vaikinai, ar visi baigėte savo darbus? Pažiūrėkime, ką gavome. Padėkite žaislus ant stalo.

(Kai vaikai baigia savo darbą, jie deda savo darbus ant bendro stalo)

Mokytojas: Vaikai, pažiūrėkite, kaip gražu ir įdomių žaislų Tu supratai tai.

(Visi darbai peržiūrimi ir aptariami, išskiriant tiksliausius ir skoningiausius)

Mokytojas: Puiku vaikinai! Visi atliko savo darbą. Ar jums pačiam patiko jūsų žaislai?

Vaikai: ... atsako.

Mokytojas: Vaikinai, jūs sunkiai dirbote ir sukūrėte nuostabius žaislus. Manau, patiks ir jūsų artimiesiems.

Mokytojas: Vaikinai! Tegul jūsų Naujųjų metų eglutės žaislas teikia jums džiaugsmo. Ir kiekvienais metais, Naujųjų metų išvakarėse, mes su džiaugsmu gausime sena dėžė su žaislais papuošti mūsų Kalėdų eglutę.

Mokytojas: Puiku vaikinai! Padėkime įrankius ir atsineškime savo darbo vieta tvarka. Mūsų pamoka baigėsi.


Programos turinys
1. Išmokite papuošti eglutės puošmeną naudojant tapybos elementus: linijas, potėpius, taškelius, naudojant netradicinė technologija piešimas “tamponavimas”, piešimas vatos tamponais Ugdyti gebėjimą analizuoti ir lyginti, daryti išvadas.
2. Tobulėti meniškai – Kūrybiniai įgūdžiai, estetinis skonis, pažintinis domėjimasis savo žmonių tradicijomis ir papročiais.
3. Ugdykite gebėjimą atidžiai klausytis mokytojo, bendražygių, pagrįsti savo atsakymą.
Preliminarus darbas: eglutės papuošimų gaminimas iš druskos tešlos, pokalbis apie eglutės papuošimus.
Įranga.Mokytojui: projektorius, multimedijos lenta , Kalėdų eglutė, Kalėdinės dekoracijos, senovinių eglutės puošmenų iliustracijos, stalas su tapybos elementais, žaislų dažymo schemos, video „Stiklo pūtikliai“, muzika Janas A.P. Kaczmarekas- Viso gero.
Vaikams: manekeno eglutės puošmena, akvareliniai dažai, antspaudų pagalvėlė, tamponai su skalbinių segtukais, šepečiai, vatos tamponai, drėgnos ir sausos servetėlės, prijuostės.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.
- Sveiki, mieli svečiai! Priimame svečius taip, lyg tai būtų gera žinia. Visiems yra vieta ir geras žodis.
– Noriu pakviesti tave į mini muziejų, spėk kokį.
Bent jau ne kūgiai, ne adatos,
O eglutės kabo ant šakų.
(Kalėdinės dekoracijos)
2. Pagrindinė dalis.
– Teisingai, tai eglutės papuošimai! Kaip tu atspėjai?
– Nei viena Naujųjų metų šventė neapsieina be eglutės papuošimų.
– Kas gamina eglutės papuošalus? (amatininkai, menininkai, stiklo pūtėjai)
– Žaislų būna įvairių. Pažvelkime į juos mūsų mini muziejuje.
Senovinių ir šiuolaikinių eglučių dekoracijų palyginimas.
– Kuo senoviniai eglutės papuošimai skiriasi nuo šiuolaikinių? (Ne tokie ryškūs, dažniausiai senoviniai žaislai buvo vaizduojami gyvūnų ar žmonių pavidalu)
– Iš kokių medžiagų galima gaminti eglutės papuošalus? (Stiklas, putplastis, plastikas, audinys, mediena)
– O kai šių medžiagų nebuvo, kaip jos galėjo papuošti eglutę? (kaspinėliai, skudurai, saldainiai, riešutai, imbieriniai sausainiai, žvakės, sausainiai ir kt.) (Rodomos nuotraukos projektoriuje)
– Po kelerių metų meistrai išmoko pūsti įvairiaspalvius stiklinius žaislus. – Kaip šie meistrai vadinami? (Stiklo pūstuvai)
– Pažiūrėkime, kaip stiklo pūtėjai gamina stiklinius žaislus? (Rodyti vaizdo įrašą medijos lentoje)
– Koks turi būti eglutės žaisliukas? (Elegantiškas, šviesus, gražiai dekoruotas)
– Eglutę puošti yra menas! Kviečiu į dailės dirbtuves, kuriose tapsime tikrais žaislų dekoravimo (piešimo) menininkais. Eglutės papuošalus pagaminome iš anksto. (Vaikai dėvi prijuostes)
- Schemos mums padės papuošti naujametinius žaislus.
1. Pirma: padenkite žaislą dažais. Pasirinkite spalvą iš siūlomų. Ant jūsų stalo yra dėžutės su kempine, suvilgyta guašu ir naudojant tamponus, tepkite dažus. Ši technika vadinama tamponavimu, nuo žodžio tamponas. Sakykime vieningai! (Prijungimas)
2. Antra: naudojant šepetį, vatos tamponu ir akvareliniais dažais, piešti raštus ir elementus.
– Pakartokime, dar kartą iš eilės, kaip papuošite meduolį. (Vaikai kalba)
– Kokių taisyklių turėtume atsiminti dirbdami su teptuku? (Kiekvieną kartą užtepus dažus teptukas nuplaunamas. Nepalikite šepetėlių stiklinėje vandens)
– Ant stalų yra drėgnų ir sausų servetėlių, kam jų gali prireikti? (Piešdami nuvalykite rankas arba pašalinkite visus trūkumus)
- Prieš pradėdami, ištieskime pirštus:
Mes dar nesame meistrai,
Mes vis dar mokomės.
(atgniaužia kumščius)
Jei bandysime,
(pirštų jungtis pradedant nuo nykščio)
Mes daug išmoksime.
(sukabiname rankas, pakeliame pirštus aukštyn)
– Dabar prikelkite kėdes arčiau, ištiesinkite nugaras, stebėkite savo laikyseną, pradėkime piešti eglutės papuošimą, aš jums šiek tiek padėsiu. Ir už Geros nuotaikos, mes piešime pagal muziką. (Jano A. P. Kaczmareko muzika – „Sudie“)
Vaikai papuošia žaislą.
3. Baigiamoji dalis.
- Vaikinai, pažiūrėkite, kokie gražūs, ryškūs ir elegantiški pasirodė jūsų naujametiniai žaislai. Dabar paimk juos, uždėk ant servetėlių ir ateik pas mane.
– Puiku, jūs nuostabūs menininkai, parodėte visus savo kūrybinius sugebėjimus! Dabar papuoškime savo Kalėdų eglutę! Tau patinka? Kalėdų eglutė pasirodė elegantiška gražuolė! Manau, kad tokius stebuklus savo rankomis galite padaryti bet kokioms atostogoms namuose ir namuose darželis.

Kemerovo Leninsko rajono plano MBOU DO „Vaikų ir jaunimo kūrybiškumo rūmai“ – atviros dailės pamokos „Kalėdų eglutės žaislai“ santrauka Sukūrė: papildomo ugdymo mokytoja Olga Stepanovna Karpitskaya

2017 m. Papildomo ugdymo mokytojos Olgos Stepanovnos Karpitskajos atviros dailės pamokos užrašų planas Tema: „Kalėdų eglutės žaislai“ Pamokos forma: pokalbis, paaiškinimas, praktinis darbas. Aktyvus tikslas: Mokinių ugdymosi ir bendravimo įgūdžių formavimas. Turinio tikslas: Praplėsti vaikų žinias apie eglutės puošmenų įvairovę ir jų kilmę. Tobulinkite techninius ir vizualinius įgūdžius. Supažindinti vaikus su nuostabiu meno pasauliu, lavinti jų vaizduotę, kūrybiškumą, vaizduotę. Tikslai: 1. Ugdyti emocinį reagavimą, estetinius jausmus, domėjimąsi kūryba, vaizduojamaisiais menais. 2. Ugdykite kūrybiškumą ir vaizduotę, formos, spalvos ir kompozicijos pojūtį. 3. Ugdykite gebėjimą savarankiškai komponuoti piešinį. Įtvirtinti anksčiau įgytas žinias ir įgūdžius. Metodai: frontalinis ir individualus. Medžiagos ir įranga: Mokytojui: Vaizdinė medžiaga, dalomoji medžiaga. Mokiniams: Užduotis kalėdinio kamuoliuko pavidalu. Spalvotos vaško kreidelės.

\ PAMOKOS EIGA 1. Organizacinis momentas - 2 minutės: pasisveikinimas; tikrinti mokinių pasirengimą pamokai, emocinę nuotaiką darbui; susipažinimas su pamokos planu. 2. Naujos medžiagos pristatymas - 8 minutės: pasakojimas, pokalbis apie Naujųjų metų šventę, apie eglutės papuošimus; Įdomūs faktai. 3. Aprėptos medžiagos kartojimas - 3 min.: ornamentas, ornamento rūšys; darbas su vaizdine medžiaga. 6. Praktinis darbas – 15 min.: Mokytojas pakviečia vaikus nupiešti raštus ant darbo lapo kalėdinio kamuoliuko pavidalu. Atkreipia dėmesį į pagrindinius piešinio etapus. Po 15 minučių pamokos yra fizinis pratimas. Mokytojas paaiškina saugos priemones. Savarankiško darbo procese mokytojas suteikia mokiniams visišką kūrybinę laisvę, suteikdamas individualią pagalbą. Skamba tyli muzika. 5. Pamokos apibendrinimas - 2 min.: Vaikai ir mokytoja aptaria darbą. Pamokos pabaigoje – paroda. Mokytojas nepamiršta pagirti kiekvieno vaiko ir pažymėti, ką jis padarė geriausiai. Nuotaikos atspindys.

6. Darbo vietų valymas. Atviros pamokos „Kalėdų eglutės žaislai“ santrauka 1. Mokytojas (P): Sveiki, vaikinai, šiandien turime neįprastą pamoką, atvyko svečiai pas mus, jūsų tėvus ir kūrybos rūmų administraciją. Vaikinai, kaip jautiesi? Siūlomas atsakymas (PO): gerai. (P): Pažiūrėkime vienas į kitą ir padovanokime šypsenas, ir jūsų nuotaika taps dar geresnė! (P): Ar jūs visi žinote, koks dabar metų laikas!? (PO): Žiema. (P): Taip, žiema atėjo. Atspėk mįslę: Jei miškas apsnigtas, Jei kvepia pyragais, Jei į namus įeina eglutė, Kokia šventė?... (PO): Naujieji metai. (P): Visiškai teisingai, gerai padaryta! Naujieji metai yra ryškiausia ir džiaugsmingiausia šventė, kurią mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Jis laikomas ypatingu ir magiškiausiu, nes in Naujųjų metų vakaras palinkėkite ir dovanokite vieni kitiems dovanas. Ir labai greitai ateis ši ilgai laukta šventė. Vaikinai, ar laukiate šios šventės? (PO): Taip. (P): Šiai šventei jie ruošiasi iš anksto. O vienas iš pasiruošimo momentų – mūsų namų puošimas. Kokia pagrindinė namų puošmena šiai šventei? (PO): Kalėdų eglutė.

2. (P): Vaikinai, atidžiai klausykite mįslės: Nors tai ne kankorėžiai, ne spygliai, bet ar ant šakų kabo eglutės? (PO): Kalėdų eglutės žaislai. (P): Gerai padaryta. Atspėję mįslę, mūsų pamokos temą pavadinote „Kalėdų eglutės žaislai“. (P): Vaikinai, pasakykite, kuo puošiate Naujųjų metų eglutę? (PO): žaislai, girliandos, blizgučiai ir kt. (P): Puiku, puiku. Ar žinote, kad prieš Kalėdų eglutė nebuvo papuošta žaislais? (PO): O su kuo? (P): Anksčiau Rusijoje Kalėdų eglutė buvo puošiama obuoliais, riešutais, imbieriniais sausainiais ir saldainiais. O koks džiaugsmas buvo vaikams, kai galėjo iš medžio nuskinti ką nors skanaus! Laikui bėgant eglutę pradėta puošti žaislais iš šiaudų, įvairių gyvūnų, žmonių formos audinių ir pan.. Ir tik XIX amžiuje Vokietijoje atsirado pirmieji stikliniai eglutės žaisliukai. Pasak vienos legendos, tai įvyko visiškai atsitiktinai. Kadaise gyveno stiklo pūtimo meistras. O kai atėjo laikas puošti eglutę, paaiškėjo, kad jis neturi pinigų nei saldainiams, nei riešutams. Bet ar jis galėjo palikti savo vaikus be atostogų? Meistras mąstė, mąstė ir galiausiai sugalvojo. Palaukęs, kol vaikai užmigs, ėmėsi įprastų darbų ir pūtė iš stiklo visokius žaislus: obuolius, saldainius, imbierinius sausainius, ir visa tai kibirkščiavo, mirgėjo ir kibirkščiavo. Sako, šios dekoracijos vaikams taip patiko, kad nė vienas nenusiminė, kad jų negalima valgyti! Meistro idėja pasirodė tokia sėkminga, kad netrukus tapo madinga, o vėliau tapo tradicija. O šiandien būsite tikri eglutės puošybos, būtent kamuoliukų, meistrai. Šiuos popierinius rutuliukus paruošiau kiekvienam iš jūsų. Jūsų užduotis yra juos papuošti. Kaip juos papuošite? (PO): modeliai. (P): Taip, prisiminkime, kokiu žodžiu dar galima pavadinti raštus, puošiančius įvairius objektus? (programinė įranga): Ornamentas.

(P): Gerai padaryta, prisimink. Kokių tipų ornamentai yra? (PO): geometrija ir augalas. (P): Puiku. Kokios linijos naudojamos ornamentuose? (PO): tiesūs, banguoti ir zigzaginiai. (P): Puiku, prisimink viską. Šiandien klasėje jūs savarankiškai pasirenkate, koks bus jūsų ornamentas, iš kokių raštų, formų, linijų jis bus sudarytas. Kiekvienas iš jų turės savo unikalų modelį. Norėdami pradėti, paruoškime savo rankas. Atsargiai ir tyliai atsikeliame iš savo vietų. Fizinė mankšta (P): Artėja Naujieji metai, Vaikai šoka ratu, Ant eglutės kabo kamuoliukai, Šviečia žibintai, Kibirkščiuoja ledo dribsniai, sukasi snaigės. (P): Taigi, jūsų rašikliai yra paruošti naudoti. Perkelkite kėdes arčiau, visos turi tiesias nugaras, stebėkite savo laikyseną. Priešais jus yra pagaląsti pieštukai, ko neturėtumėte su jais daryti? (PO): banguoti, baksnoti, belsti ir pan. (P): Ko dar negalima padaryti su jokiomis medžiagomis? (PO): Gnaw. (P): Taip, nes tau skaudės pilvuką. Vaikinai, šiandien piešite ir vaškinėmis kreidelėmis, visi žinote, kad jos labai trapios, todėl reikia jas laikyti už pieštuko galiuko. Taigi, kimbame į darbą, pirmiausia pieškime paprastu pieštuku. Tiems, kuriems sunku sugalvoti savo modelius, yra pagalbininkų. Kiekvienas turi šiuos patarimus, galite remtis bet kokia idėja ir pridėti savo modelius. (P): Jei ornamentas paruoštas, nudažykite jį vaškinėmis kreidelėmis. Vaikinai, parodykite man savo eglutės papuošalus, kokie gražūs jie pasirodė. Jūs visi padarėte puikų darbą, visi susidorojote

užduotį, o už jūsų pastangas noriu visiems padovanoti šias blizgančias žvaigždes, kurios puikiai papildys jūsų kamuoliuko papuošalą. Vaikinai, dabar kiekvienas iš jūsų turi po naują eglutės žaisliuką, kuriuo galėsite papuošti savo eglutę. Dabar parodykite savo šypsenomis ir nuotaika, ar jums patiko mūsų pamoka? Nuostabu! Visi liko patenkinti savo darbu!!! Mūsų pamoka baigėsi, sutvarkome reikalus darbo vietoje. Iki pasimatymo!

Vieta: GBOU "Mokykla Nr. 2099"

„Kalėdų Senelio dirbtuvės“.

Pamokos tikslas: Pažintis su liaudies tradicijomis Rusijoje. Supažindinant mokinius su savarankiška gamybašventinis dekoras.

Užduotys : mokymas - įsisavinti praktinius žaislų gamybos įgūdžius, kartoti saugaus darbo su žirklėmis ir adata taisykles, susipažinti su pagrindinėmis objekto kompozicinės konstrukcijos sampratomis - kompozicinis modeliavimas; lavinti - lavinti smulkiąją rankų, akių motoriką, estetinį skonį, vaizduotę, žadinti smalsumą dekoratyvinės ir taikomosios dailės srityje, techninę estetiką ugdyti - ugdyti tikslumą, kantrybę.

Pamokos eiga.

1. Įvadinė dalis .

Mokytojas: Mieli vaikinai. Pažiūrėkite į kalendoriaus lapą. Kokia šiandienos data?

Mokytojas: Vaikai, artėja gražiausia ir mylimiausia žmonių šventė - Naujieji metai. Labai greitai miško grožis Kalėdų eglutė teisėtai karaliaus jūsų namuose. Ir tegul ji karaliauja neilgai, o kiek džiaugsmo ir linksmybių ji atneš su savimi. O puošti eglutę – vienas malonumas. O štai dėžutė su eglutės papuošimais. (Mokytojas parodo naujametinius žaislus iš dėžutės)

Mokytojas: Mano širdis praleidžia plakimą, kai pamatau šią stebuklingą dėžutę. Man labai patinka jame apžvelgti žaislus ir kabinti ant eglutės. Tai labai maloni veikla. Per pastaruosius metus pamiršote, kokie žaislai yra jūsų dėžutėse. Atidarai, o ten... blizgančios žvaigždės, karoliukai, kūgiai, riešutai. Kokie jie visi gražūs ir trapūs! Ir reikia stengtis viską pakabinti. Juk visi žaislai mums labai brangūs: kai kuriuos gaminome savo rankomis, kai kurie liko mums iš močiutės, o kai kurie tiesiog gražūs. Šiandien siūlau savo rankomis pasigaminti Naujųjų metų suvenyrus – žaislus. Juk rankų darbo žaislai yra ypač brangūs, jie papuoš jūsų eglutę ir džiugins jus bei jūsų artimuosius. Todėl mūsų pamokos tema, kaip tikriausiai jau atspėjote, yra „Naujųjų metų žaislai“.

Mokytojas: Vaikinai, šiandien siūlau jums pasirinkti, kaip pasigaminti naujametinius žaislus, o dabar galite atspėti, kuriuos iš jų patys.

(Mokytojas užduoda vaikams mįslių)

1) Žvaigždė šiek tiek pasisuko ore, atsisėdo ir ištirpo ant mano delno. (Snaigė) (Mokytojas parodo snaigę iš dėžutės)

2) Ji maitina paukščius miške. Atostogaudamas jis apsirengs ryškia folija, žvyneliai ryškiai spindės, o mūsų eglutę papuoš pats. (Gumalas) (Mokytojas parodo guzelį iš dėžutės)

3) Sidabrinė morka mikliai priglunda prie stogo, prilimpa prie karnizo ir žiemą auga žemyn. (Varveklis) (Mokytojas parodo varveklą iš dėžutės)

2. Pagrindinė dalis.

Mokytojas: Anksčiau Rusijoje, tik prieš 200-300 metų, eglutė buvo puošiama daržo daržovėmis, kurios, žinoma, buvo sidabruotos ir paauksuotos. Žinoma, tai buvo bulvės. Tada žmonės išmoko gaminti stiklinius rutulius. Jų gamybos menas buvo laikomas griežčiausiu pasitikėjimu ir buvo perduodamas meistrų paveldėjimo būdu iš kartos į kartą. Šie rutuliai, apibarstyti sidabro ir aukso dulkėmis, buvo labai brangūs ir tik nedaugelis galėjo juos sau leisti. Ant eglutės buvo pakabintos visokios gėrybės ir saldainiai: saldainiai, obuoliai, riešutai – kiekviena šalis turi savo naujametinę puošmeną. O kiek džiaugsmo patyrė vaikai, kai galėjo iš medžio nuskinti ir nupjauti ką nors skanaus! Ir dar buvo meduolių! Anksčiau Rusijoje net ir turtingose ​​šeimose vaikai saldumynų nevalgydavo atsitiktinai, kiekvieną dieną, o šventinius saldumynus gaudavo maišelyje arba pakabindavo ant eglutės ir gaudavo kaip prizą. Stikliniai papuošalai atsirado tik XIX amžiuje Vokietijoje. Pasak vienos legendos, tai įvyko visiškai atsitiktinai. Kadaise gyveno stiklo pūtimo meistras. O kai atėjo laikas puošti eglutę, paaiškėjo, kad jis neturi pinigų nei saldainiams, nei riešutams. Bet ar jis galėjo palikti savo vaikus be atostogų? Meistras mąstė, mąstė ir galiausiai sugalvojo. Palaukęs, kol vaikai užmigs, jis ėmėsi įprastų darbų ir pūtė iš stiklo visokius žaislus: obuolius, saldainius, imbierinius sausainius – ir visa tai kibirkščiavo, mirgėjo ir blizgėjo. Sako, šios dekoracijos vaikams taip patiko, kad nė vienas nenusiminė, kad jų negalima valgyti! Meistro idėja pasirodė tokia sėkminga, kad netrukus tapo madinga, o vėliau tapo tradicija. O eglutės papuošimai pradėti gaminti iš popieriaus, vaško, vatos, folijos. Naujųjų metų interjero dekoravimas yra labai įdomus, bet kartu ir atsakingas procesas, o norint, kad atostogos būtų ryškios ir nepamirštamos, jai reikia pasiruošti iš anksto. Naujųjų metų ir Kalėdų išvakarėse noriu papuošti savo namus. Yra viena graži tradicija, atėjusi pas mus iš Vakarų šalių – kalėdinio vainiko kabinimas ant durų. Žinoma, galite nusipirkti vainiką parduotuvėje, bet įdomiau pasidaryti jį patiems. Vaikinai, siūlau pasidaryti kalėdinį vainiką iš kvepiančių pušų šakelių, kurie pripildys jūsų namus maloniu aromatu. Autorius liaudies tradicijos Kalėdų vainikas namuose turėtų pasirodyti likus keturioms savaitėms iki Kalėdų. Kiekvieną sekmadienį prieš šventę į ją įdedama žvakė, kurios kiekviena simbolizuoja tam tikrą šviesų jausmą: meilę, tikėjimą, viltį ir draugystę. Taip pat noriu pakviesti pasigaminti Naujųjų metų papuošimą savo angelo sargo Kalėdų eglutei. Angelo figūrėlė tradiciškai siejama su Kalėdomis ir Naujųjų metų šventės. Mokytojas: Vaikinai, ar nusprendėte pasirinkti suvenyrą?

Vaikai: Taip.

Mokytojas: Kad darbas pradėtų virti, Paruoškime viską darbui, Pjausimės ir siuvame, Viskas turi būti tvarkoje.

Mokytojas: Vaikinai, įvardinkite įrankius, kurie yra ant jūsų stalo? Ir jums padės stebuklinga dėžutė.

Mokytojas: Kokias saugos taisykles turime žinoti? (Studentai pakaitomis vardija instrumentus poetine forma)

Mokytojas: Vaikai, kaip teisingai naudoti žirkles?

Vaikai: Nejuokaukite su žirklėmis, veltui nesukite jų rankose ir, laikydami už aštraus krašto, perduokite draugui. Kai tik darbas bus baigtas – žirkles reikia prižiūrėti. Nepamirškite jų uždaryti ir padėti atgal į vietą.

Mokytojas: Vaikinai, prieš jus yra pavyzdžiai Naujųjų metų dekoracijos: Pažvelkite į šias dekoracijas ir pasakykite man, ką jie turi bendro?

Vaikai: Šie suvenyrai gaminami nenaudojant adatos. Šie žaislai skirti papuošti Kalėdų eglutę.

Mokytojas: Gerai. Kuo šie žaislai skiriasi vienas nuo kito?

Vaikai: spalva, forma, apdaila.

Mokytojas: Teisingai! Kaip manote, kokių medžiagų ir įrankių mums prireiks mūsų darbui?

Vaikams: servetėlės, žirklės, gipiūras, baltas audinys, PVA klijai, siūlai.

Mokytojas: Prisiminkite posakius - ko reikia laikytis ir nepamiršti jokiame darbe.

Vaikai:„Atlikti darbą ir nepalikti naujo darbo“

„Kur tvarkinga, ten ir tvarkinga“

"Septyni kartus išmatuoti, supjaustyti vieną kartą"

„Padaryta skubotai, bet dėl ​​smagumo“

Praktinis darbas:

Mokytojas: Vaikinai, dabar pradėkime dirbti. Technologiniai žemėlapiai bus jūsų pagalbininkai gaminant amatus. Atidžiai apžiūrėkite juos ir išsirinkite reikalingos medžiagos, kimbam prie darbo.

Mokytojas: Vaikinai, manau, atėjo laikas fiziniam lavinimui. Vaikinai, atsistokite. Atliksime pirštų gimnastiką, atitinkančią mūsų pamokos temą - „Naujieji metai“. Kūno kultūros minutė artėja Naujieji metai! Suplokime rankomis Vaikai šoka ratu. Rankos suglaustos pirštais, rankos ištiestos, rankos į vidų ir išorę.Ant medžio kabo rutuliukai, abiejų rankų pirštus pakaitomis sujungiame suformuodami kamuolį.Žibintai šviečia. Žibintuvėliai Štai ledo gabalėliai putoja, paeiliui sugniaužia ir smarkiai atspaudžia kumščius, sukasi snaigės. Lengva ir sklandu judinti rankas.Kalėdų senelis ateina į svečius,pirštai vaikšto ant kelių ar ant grindų.Visiems neša dovanas. Triname delnais vienas į kitą Dovanoms suskaičiuoti, Sulenksime pirštus: Paplokite kelius arba grindis, vieną ranką delnu, kitą kumščiu ir tada keiskite 1, 2, 3, 4, 5 , 6, 7, 8, 9, 10. Masažuojame kiekvieną pirštą paeiliui Pedagogas: Tęsiame praktinį darbą.

3. Baigiamoji dalis.

Mokytojas: Vaikinai, ar jūs visi baigėte savo darbą? Pažiūrėkime, ką gavome. (gamintų suvenyrų demonstravimas) (Gamindami vaikai savo darbelius deda ant bendro stalo)

Mokytojas: Vaikai, pažiūrėkite, kaip gražu ir įdomios dekoracijos Tu supratai tai. (Visi darbai peržiūrimi ir aptariami, išskiriant tiksliausius ir skoningiausius)

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Visi atliko savo darbą. Ar jums pačiam patiko jūsų amatai?

Vaikai: ... atsako.

Mokytojas: Vaikinai, jūs sunkiai dirbote ir padarėte nuostabios dekoracijos jūsų namams. Manau, patiks ir jūsų artimiesiems.

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Padėkime įrankius ir susitvarkykime darbo vietą. Mūsų pamoka baigėsi.

mob_info