Mėgstamu metų laiku nustatoma seka. Pamokos „Metų laikai“ parengiamojoje grupėje santrauka. II. Informacinių žinių atnaujinimas

Pamokos santrauka „Metų laikai“

Tikslas: formuoti ir plėtoti vaikų idėjas ir žinias apie būdingas sezonines metų laikų apraiškas.

Užduotys:

praturtinti vaikų žodyną tema „Metų laikai“; ugdyti vaizdinį-vaizdinį ir žodinį-loginį mąstymą; lavinti smulkiąją motoriką.

Preliminarus darbas:

Iliustracijų, vaizduojančių metų laikus, nagrinėjimas; literatūros kūrinių apie metų laikus skaitymas; didaktiniai žaidimai: „Apibrėžkite seką“; „Pasakyk teisingai“; "Koks sezonas?"; žodžių žaidimai: „Pasakyk žodį“, „Koks oras?“; galvosūkiai; stebėjimas gamtoje. Mokantis dainą „Ruduo pasibeldė į mus“ (I. Smirnova)

Įranga ir medžiagos:

projektorius, kompiuteris, lenta; P.I. garso įrašas. Čaikovskio „Metų laikai“, dainos „Saulės lašai“ (S. Sosnina), „Snieguolės daina“ (A. Varlamova), atėmus dainas „Ruduo pasibeldė“ (I. Smirnova); skaidrių demonstravimas su peizažais ir sezonų (pavasario, vasaros, rudens, žiemos) scenomis, migruojančių ir žiemojančių paukščių iliustracijomis (pagal vaikų skaičių); nuotraukos su grybais, daržovėmis ir vaisiais; pieštukai, skaičiavimo lazdelės; vienkartinės lėkštės su manų kruopomis pagal vaikų skaičių.

aš. Vaikai į grupę patenka skambant P.I. Čaikovskio „Metų laikai“.

Pedagogas: R velnias, stovime ratu susikibę už rankų su tais, su kuriais draugauji, su savo Geriausi draugai. Kaip gera laikyti vienas kito rankas. Šypsokitės vienas kitam. Šypsokis visiems esantiems. Ar pastebėjote, koks metų laikas eidamas į darželį?

Vaikinai, aš žinau pasaką apie Snieguolę, kuri nutiko šalta žiema. Nori klausytis?

Pasaką pasakoja mokytojas

"Žiemos miške naktis tylu. Baltos medžių kepurės ir sniego pusnys plynose po mėnuliu mėlynuoja. Negirdėti nei šnabždesio, nei ošimo. Girgžda tik senelis Šaltis.

Miško gilumoje, proskynoje, stūkso lediniai pasakų rūmai su pieštais raštais ant langų.

Snieguolė sėdi prie lango ir žiūri, ar greitai neateis Šaltis. Ji pamatė savo senelį, apsidžiaugė, nusivedė jį į rūmus ir paguldė ant apsnigtos lovos.

- Aš pavargau, Snieguolė, - atsiduso Frostas. – Per žiemą daug dirbau. Užšalo upės ir ežerai. Sniegą laikė kartu, kad kailiniai ir kepurės aplink medžius ir krūmus nesuirtų. IN Naujieji metai Jis įteikė vaikams dovanas. Gerai, kad žiema baigiasi, dabar gali miegoti iki kitos žiemos.

Snieguolė išgirdo senelio žodžius ir pradėjo verkti.

Kokia bėda tau nutiko? - Šaltis suraukė antakius.

Norėčiau pamatyti pavasarį, vasarą ir rudenį. Paukščiai pasakojo, kaip čia, miške, viskas žaliuoja ir žydi, bet aš niekada nemačiau gėlių. Kiekvienais metais žiema mane taip kietai užmiega, kad užmiegu prieš šaltą orą.

- Paprašykite, kad zylė jums padėtų, - pasiūlė Frostas. - Tegul jos daina nepamiega.

Snieguolė apsidžiaugė ir nubėgo prie zylės, o paukštis pasakė:

Miela Snow Maiden, mielai padėčiau, bet bijau dėl tavęs. Ateis pavasaris, atneš šilumą, o tu ištirpsi.

Snieguolė nieko neatsakė, atsisveikindama pabučiavo zylę ir išvyko ilsėtis pas Senelį Šaltį iki kitos žiemos“.

Vaikinai, kas nori padėti Snow Maiden pažvelgti į pavasarį, vasarą ir rudenį?

Kaip galime papasakoti „Snow Maiden“ apie metų laikus? (Vaikų atsakymų parinktys.)

II. Pedagogas: Apie kokį metų laiką kalbėsime pirmiausia, sužinosite užminę mano muzikinę mįslę. Skamba dainos „Saulėti lašai“ (S. Sosnina) 2 posmas Vaikai spėja.

Projekcinis skaidrių demonstravimas pavasario peizažai ir istorijos lentoje.

Koks pavasaris mūsų krašte? (šalta ir šilta, debesuota ir saulėta, lietinga, žalia ir kt.).

Ką gero žinai apie pavasarį? (gamta atgyja, pasirodo snieguolės – pirmieji žiedai, ant medžių išbrinksta pumpurai, atsiranda lapai ir t.t.)

Kokie yra pavasario mėnesiai? (kovas, balandis, gegužės mėn.)

Kas atneša pavasarį ant jo sparnų? (paukščiai.)

Kaip tie paukščiai vadinami? (migruojantis)

Kaip vadinami paukščiai, kurie neskrenda į šiltus kraštus? (žiemoti)

Snieguolė tikriausiai taip pat nori sužinoti, kurie paukščiai žiemoja, o kurie migruoja. Ar mes jai padėsime? Tada eikite prie stalų, ant popieriaus lapo matote paukščių atvaizdus. Jūsų užduotis: migruojančius paukščius apveskite mėlyna spalva, žiemojančius – raudona.

Šauniai padirbėta! Jums visiems sekėsi labai gerai. Snieguolė iš karto supras, kurie paukščiai žiemoja, o kurie migruoja. Ir paukščiai jį ant sparnų neša į kitą sezoną. Kurią sužinosite įmindami mįslę.

Paslaptis: Jei saulė mėlyna,
ir gėlės žydi žolėje,
jei viskas šildoma,
tai reiškia... (VASARA) ateina pas mus

Pažvelkite į vasaros peizažus, ką galite papasakoti Snieguolei apie vasarą, kad jai patiktų? (Vasaros peizažų skaidrių demonstracija, vaikai apibūdina vaizdą).

Pratimas: „Išdėstykite pagal modelį“

Mokytojas parodo vaikams pavyzdinę schemą ir klausia: „Kam atrodo piešinys? Bet kad drugeliui nebūtų nuobodu vienam, tegul kiekvienas iš skaičiavimo pagaliukų ant stalo išdėlioja lygiai tokį patį drugelį, koks yra mano piešinyje. Puiku, vaikinai, jūsų drugeliai panašūs į mano.

Siūlau pavirsti drugeliu.

Fizminutka

Gėlė miegojo ir staiga pabudo (liemuo į dešinę, į kairę.)

Aš nebenorėjau miegoti (liemuo į priekį, atgal.)

Jis judėjo, išsitiesė (rankas aukštyn, ištiesk.)

Pakilo ir skrido (rankos aukštyn, dešinėn, kairėn.)

Saulė ryte dar tik pabunda, drugelis sukasi, garbanosi, (suka)

Drugelis praskrido per pievą ir užmigo, ruošdamasis kitam sezonui. Atspėk mįslę:

Atnešu derlių, atsėju laukus,

Siunčiu paukščius į pietus, nulupau medžius,

Bet aš neliečiu pušų

Ir Kalėdų eglutės, aš - ... (RUDENS)

Dabar atsirado galimybė Snieguolę supažindinti su rudeniu. Kaip tai galima padaryti? (vaikų atsakymai). Teisingai, galite naudoti dainą. (Vaikai dainuoja I. Smirnovo dainą „Ruduo pasibeldė į mus“ minusine gaida)

Kas tau patinka rudenį? (gražus rudens peizažas, gausus derlius)

Kaip ruduo gali jus nuliūdinti? (debesuota, lietingas oras)

(Pasakojimų metu ant lentos projektuojamas rudens peizažų ir scenų skaidrių demonstravimas).

MįslėA: Jei aplinkui šalta,

jei upė po ledu,
viskas padengta sniegu: žemė, namai,
tai reiškia, kad jis atėjo pas mus... (ŽIEMA)

Vaikinai, Snieguolė nori sužinoti, ką galite papasakoti apie žiemą? Juk tai jos mėgstamiausias laikas metų.

Žiemos peizažų ir scenų skaidrių demonstravimas lentoje.

Pristatykite Snow Maiden, kokia žiema yra mūsų regione?

(apsnigtas, apšalęs, ilgas, baltas, linksmas ir pan.).

Papasakokite, kokia jūsų mėgstamiausia žiemos veikla?

(važinėjimasis čiuožyklomis, pasivažinėjimas rogutėmis, čiuožimas ant ledo, sniego gniūžtės su draugais)

Vaikas: Mėlynas sniegas spindi saulėje.

Ten stovi juokingas sniego senis,

Vaikai minioje skuba į čiuožyklą,

Žiemą mums reikia pačiūžų ir slidžių

Kailinukas ir kepurė mus šildo

Ir mes pamirštame apie šalčius!

Šerkšnas ne tik nuspalvina vaikų skruostus pasivaikščiojant, bet ir piešia raštus ant langų. Užmerkite akis ir prisiminkite, kokius raštus matėte ant langų žiemą. Siūlau jas piešti su manų kruopomis.

Kūrybinė užduotis „Šerkšno raštai“ (muzikinis akompanimentas A. Varlamovo „Snieguolės daina“)

- Į lėkštę reikia suberti ploną manų kruopų sluoksnį ir tolygiai paskirstyti ant paviršiaus. patarimas rodomasis pirštas pradėkite piešti „šaltus“ modelius. Nereikia stipriai spausti. Jei norite sukurti naują raštą, tolygiai paskirstykite grūdelius ant paviršiaus ir pradėkite naują raštą.

Šauniai padirbėta! Jūs visi padarėte labai gražų darbą.

Vaikinai, Snow Maiden patiko jūsų idėja apie metų laikus ir ji atsiuntė jums SMS žinutę su sudėtingais klausimais. Pažaiskime?

Žaidimas „Sudėtingi klausimai“

Vedėjas užduoda klausimus, jei atsakymas į klausimą „taip“, vaikai ploja rankomis, jei „ne“, trypia kojomis

Ar rugsėjis, spalis, lapkritis yra vasaros mėnesiai?

Jei lapai pradeda kristi, ar tai pavasaris?

Ar vaikai eina į mokyklą rugsėjo pirmąją?

Vasarą dėvi merginos ir berniukai šiltos kepurės, šilti batai, kailiniai ir važinėti rogutėmis?

Ar žiemą visi gyvūnai ruošiasi ilgam žiemos miegui?

Ar rudenį medžiai turi ryškiai žalius lapus?

Žiemą mėgstame maudytis ir degintis, grožėtis gėlėmis ir skinti uogas?

Ar migruojantys paukščiai grįžta pavasarį?

Ar vasarą galima maudytis upėje ir degintis paplūdimyje?

Rudenį lyja šalti lietūs, pagelsta ir nukrenta lapai?

Ar žiemą žmonės dėvi marškinėlius, šortus, sarafanus?

Ar ruduo – nuostabus metų laikas?

Jūs puikiai žinote viską apie metų laikus.

III . Apibendrinant:

Kokie buvo sunkumai?

Kaip su jais susitvarkei?

Ačiū visiems už jūsų darbą!

Literatūra:

  1. Pavlova N.N.; Rudenko L.G. Protingos nuotraukos. Medžiagos korekciniam ir vystomajam darbui in darželis. - M.: „Genesis“, 2011 m.
  2. Uzorova O.V., Nefedova E.A. 1000 pratimų ruošiantis mokyklai. - M.: Vaikystės planeta, 2002 m.
  3. Koval I.G. Mokantis mąstyti. Mokomieji žaidimai vaikams nuo 4 iki 9 metų. - Charkovas: knygų klubas „Šeimos laisvalaikio klubas“, 2010 m
  4. Postoeva L.D., Lukina G.A. integruoti korekciniai ir lavinamieji užsiėmimai 4-6 metų vaikams. - M.: Knigolyub, 2006 - 64 p.
  5. Karpova S.I., Mamaeva V.V. 6-7 metų ikimokyklinukų kalbos ir pažintinių gebėjimų ugdymas. - Sankt Peterburgas: Rech, 2007. - 144 p.
  6. Pasakos apie motiną žemę. Aplinkosauginis švietimas per pasakas, eilėraščius ir kūrybinės užduotys/ A. Lopatina, M. Skrebcova. - 2 leidimas. - M.: Amrita-Rusija, 2008 m.

Atkreipiu jūsų dėmesį į atviros vidurinės pamokos santrauką logopedinė grupė. Ši santrauka bus įdomi specialiųjų pataisos mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų logopedams švietimo įstaigų darbas su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais.

Tema: „Metų laikai“

Tikslas:

  • Plėsti vaikų supratimą apie metų laikus.

Užduotys:

1. Švietimas:

  • praturtinti žodyną;
  • plėtoti žinias apie laukinius gyvūnus
  • apibendrinti ir įtvirtinti žinias apie žiemojančius ir migruojančius paukščius.
  • mokyti suvokti gamtos grožį;
  • įtvirtinti gebėjimą suvokti kiekvieno sezono įvaizdį muzikoje.

2. Kūrimas:

  • ugdyti stebėjimo, domėjimosi supančia gamta, aktyvumo, atidumo, samprotavimo įgūdžius.
  • ugdyti estetinį gamtos grožio suvokimą.
  • ugdyti kūrybinę vaizduotę, išradingumą, išradingumą, fantaziją ir loginį mąstymą.

3. Švietimas:

  • ugdyti meilę gamtai;
  • suteikti vaikams džiaugsmo ir malonumo iš žaidimų.
  • ugdykite gebėjimą atidžiai klausytis savo bendražygių pasakojimų ir papildyti atsakymus.

Laiko organizavimas

Vaikai įeina į salę ir sustoja ratu.

Logopedas: Sveiki, vaikinai!

Vaikai: Sveiki!

Logopedas: dabar suplokime rankomis (plokime rankomis)

Logopedas: Sveiki!

Logopedas: Pažiūrėkite, vaikinai, kas atėjo pas mus? (žmogelis ekrane) Vaikinai, pažiūrėkite, koks jis liūdnas. Burnos kampai nusukti žemyn. Akys visiškai liūdnos. Tarkime, kas yra mūsų svečias?

(vaikai atsako: niūrus, liūdnas, liūdnas)

Logopedas: pavaizduokime, kaip jis išsigandęs.

Vaikai rodo.

Logopedas: Pažiūrėkime į ekraną. Žodis čia užšifruotas.

Mnemoninėje lentelėje rodomas vienas debesis – daug debesų, vienas lašas – daug lašų. vienas medis ir daug medžių, lapų, paukščių, drabužių (vienu žodžiu).

Logopedas. Atidžiai pažiūrėkite į stalą. Kas ant jo parašyta? (Kiekvienas piešinys analizuojamas.)

(Vaikai atsako)

Vaikai. Čia piešiami įvairiaspalviai lapai (mėlyni debesys, lietus, skrendantys paukščiai, saulė už debesies ir pan.).

Logopedas. Koks metų laikas yra užšifruotas šioje lentelėje? (Ruduo.) Apie kokį metų laiką kalbėsime klasėje? Koks oras rudenį? Kas atsitiks su lapais? (Žolė, gėlės.) Kur paukščiai skrenda rudenį? Kodėl jie išskrenda? (ir kt.)

(Vaikai atsako į klausimus.)

Logopedas: Štai kodėl mūsų svečias jautėsi liūdnas. Paukščiai skrenda į pietus, gyvūnai slepiasi skylėse, krenta lapai. Atėjo ruduo... Nagi, atsisėsk ant kėdžių, o kad Vasjai būtų linksma, tu ir aš eisime pasivaikščioti, į žaidimų aikštelę.

Vaikai sėdi ant kėdžių ir daro artikuliacinę gimnastiką.

– „Sūpynės“.

- "Slide"

Dabar žmogeliukas nusprendė eiti į smėlio dėžę ir kasti kastuvu

Liežuvis platus ir lygus, todėl susidaro „mentele“.

Dabar mažasis žmogelis nusprendė iš smėlio pastatyti „Garlaivį“.

Vaikai atlieka Burės mankštą ir niūniuoja gerkle.

Logopedas: Na, mes pasivaikščiojome, o dabar, vaikinai, pažiūrėkime, kaip jaučiasi mūsų svečias (jie žiūri į ekraną ir mato, kad mažasis žmogelis sučiaupė lūpas). Mažajam žmogeliukui įvyko pokyčiai, kas jam nutiko? Jis atrodo sušalęs. Pavaizduokime, kaip jis sustingo. Sučiaukime lūpas ir apkabinkime pečius.

Vaikai apsimeta.

Logopedas: pažiūrėkite į ekraną, kad pamatytumėte, koks žodis čia užšifruotas.

Ekrane yra mnemoninė lentelė.

Pristatyme yra žiemos miškas. Vėjo garsas.

Logopedas: O, vaikinai, kas vyksta? Buvo ruduo, o dabar visi medžiai pabalo? Koks dabar metų laikas?

Vaikai: Žiema

Logopedas: kaip atspėjote? Kokia žiema?

Vaikai atsako pilnai

Vaikai: Žiema šalta, snieguota ir pan.

Žiemą saulė maža ir blanki.

Dangus apsiniaukęs pilkais debesimis.

Dažnai sninga. Ant žemės yra sniego pusnys.

Medžiai pliki.

Vaikai pakabina lesyklėles paukščiams.

Žmonės rengiasi šiltais drabužiais.

Kiškis ir voverė keičia spalvą, o meška miega duobėje.

Vaikai žiemą gamina sniego senį.

Logopedas: parodykime, kaip pučia stiprus vėjas žiemą.

Vaikai parodo rodomąjį pirštą, nubrėžia didelę spiralę ir ištaria garsą ZZZZ, tada vėjas nublanksta (balsas nublanksta) SSSSS.

Pristatyme yra žiemos miškas.

Logopedas: Pažiūrėkime į mažą žmogutį, jis vis dar sustingęs.

Logopedas: parodykime, kaip jam dreba smakras nuo šalčio (vaikai apkabina pečius, spaudžia vienas kitą, atlieka pratimą „Būgnas“)

DDDDDDDDDDDDDDD (drebant nuo šalčio)

Vyrui šalta ir jam reikia sušilti

Gersime stiprią arbatą,

Na, nuleiskite puodelį. "Taurelė"

Sudegino liežuvį, reikia jį atvėsinti

(glostomos lūpos ir liežuvis PYA-PYA-PYA)

Logopedas: norėdami sušilti, turime žaisti. (žiūrėti darbe)

Fizminutka

Logopedas: Vaikai, pažiūrėkite į mūsų draugą, jis visiškai šiltas ir šypsosi.

Mažasis žmogeliukas šypsosi pristatydamas.

Logopedas: Atspėk mano mįslę: „Ji šviečia, spindi, sušildo visus“. Kas čia? (Saulė.) Kaip meiliai jį vadiname? (Saulė.) Įsivaizduok, kad saulė šildo veidą ir rankas, nuo jos gerai jautiesi.

Atsipalaidavimas. Pūtė šaltas vėjas, tau šalta.

Įtampa.

Vėl švietė saulė. Atsipalaidavimas.

Ekrane – pavasaris. mažasis žmogelis šypsosi.

Pristatyme yra mnemoninė lentelė su užšifruotu žodžiu pavasaris.

Vaikai: atėjo pavasaris!

Logopedas: koks yra pavasaris?

Vaikai atsako

Logopedas: kokius pavasario ženklus žinai?

Vaikai įvardija pavasario ženklus

Logopedas: kad mažasis žmogelis vėl nenuliūdtų, reikia su juo pažaisti kamuolį.

Vaikai žaidžia su kamuoliuku ir jungia garsus (logopedas įvardija garsus, o vaikai juos sujungia, grąžina kamuolį, tardamas visą žodį). Mūsų mažasis žmogeliukas apsidžiaugė ir nusprendė duoti mums užduotį atspėti jo vardą. Vaikų jungiamus garsus logopedė vadina Saša.

Logopedas: Vaikai, pažiūrėkite, ką matome ekrane.

Pristatyme yra mnemoninė lentelė su užšifruotu žodžiu vasara.

Vaikai: atėjo vasara!

Logopedas: kokia vasara?

Vaikai atsako

Logopedas: kokius vasaros ženklus žinote?

Vaikai vardija vasaros ženklus

Logopedas: Vaikai, pažiūrėkite į mūsų besišypsantį Sasha

Vaikai atlieka kvėpavimo pratimus.

Logopedas: Pažiūrėkite į nuostabų lauką paveikslėlyje.

Logopedas: užuoskime gėles mūsų proskynoje.

Strelnikovos gimnastika (kvepianti gėlėmis).

"Palmės"

"epauletai"

Pamokos santrauka.

Logopedas: Žiūrėk, mūsų svečias labai patenkintas, nusišypsokime ir pamojuokime jam. Viso gero!

Logopedas: Dabar prisiminkime, ką matėme šiandien? Ką tu padarei?

Vaikai atsako.

Logopedas: Dabar atsisveikinkime su visais ir grįžkime į grupę.

Belova Natalija Jurievna,
mokytoja logopedė MBDOU d/s Nr. 33,
Krasnogorskas

Pamokos planas centro mokytojui ikimokyklinis ugdymas„Luchik“ vaikams nuo 6 metų pagal programą

„Mokomieji žaidimai“ Gorškova A.V.

Tikslai ir siekiai:

    Kūrybinių įgūdžių ir fizinio pasirengimo ugdymas ( smulkiosios motorikos įgūdžius vaiko rankos), būtinos sėkmingam medžiagos įsisavinimui ateityje: paieškos veiksmų tikslingumas, noras pasiekti teigiamas rezultatas, atkaklumas, nepriklausomybė, atkaklumas.

    Mokinių atminties ugdymo, loginio mąstymo, kalbos ugdymo mokymas.

Demo medžiaga : didelis kalendorius, paveikslėliai su metų mėnesiais, paveikslėliai su įvairiomis oro sąlygomis, spalvoti žymekliai darbui ant magnetinės lentos, įvairiaspalviai magnetukai.

Dalomoji medžiaga: paveikslėliai su mėnesių pavadinimais spalvinimui tema „Metų laikai“, tušti lapai, spalvoti pieštukai.

Pamokos trukmė: 40 min.

Pamokos planas:

    Pasiruošimas pamokai – 2 min.

    Sveikas apšilimas – 5 min.

    Užduoties paaiškinimas – 10 min.

    Užduočių atlikimas – 20 min.

    Apibendrinant 3 min.

Progresas:

Sveikas apšilimas 1. „Apie peles“.

Vieną dieną išėjo pelės

Pažiūrėkite, kiek valandų.

Vienas du trys keturi,

Pelės tempė svarmenis,

Staiga pasigirdo stiprus skambėjimas,

Pelės bėga

"Apie apelsiną"

Mes pasidalinome apelsinu

Mūsų daug, bet jis vienas

Ši skiltelė skirta ežiukui

Šis gabalas skirtas greitiesiems

Šis gabalas skirtas ančiukams

Šis gabalas skirtas kačiukams

Šis gabalas skirtas bebrui,

O vilkui žievelė

Jis ant mūsų pyksta – bėda

Bėk į visas puses

2 užduotis.

"Medis"

Lapo viduryje nubrėžiame medžio kamieną (tai metai), ant jo yra 12 šakų (12 mėnesių), jas išvardijame, ant kiekvienos šakos yra 4 lizdai (kiekvienas mėnuo turi keturias savaites), kiekvienas lizdas turi 7 jauniklius (kiekviena savaitė turi septynias dienas), išvardijame savaitės dienas, kiekvienas viščiukas turi vieną baltą sparną, o kitą juodą (kiekviena diena turi dvi puses dienos ir nakties)

3 užduotis.

Mįslės "12 mėnesių"

1. Išsprogo įtempti pumpurai,

Ir lapai išsirito,

Alyva pražydo sode,

Kasdien diena ilgėja.

Nusivilk šiltą striukę!

Žydi... (gegužė) atėjo pas mus

2.Šaltyje nuo aušros

Siauliai pradėjo raudonuoti.

Ei, šalta, trenk man stipriau

Pradėkite metus... (sausis)

4 užduotis. Metų laikai ir oro sąlygos.

1. Saulė žaidžia kaip spindulys

O sniegas vis tirpsta ir tirpsta!

Paukščiai neturėjo laiko miegoti,

Atvyko pas mus... (pavasaris)

2. Karšta. Saulė kepina,

Bitė renka medų

Braškės sunoksta!

Kada tai atsitiks?.. (vasara)

3.Iš debesies, kaip iš sietelio,

Laša – laša – laša vanduo!

Gėlės ir paukščiai džiaugiasi už ją,

Koks čia vanduo?.. (lietus)

4. Kaip Ugnies paukščio plunksnos,

Blizga ir žėri

Pudravo mišką ir pievą

Žiemos balta... (sniego gniūžtė)

Apibendrinant. Pamokos refleksija.

Smulkių prizų ir lipdukų dalinimas už aktyvų darbą.

Kalbos raidos pamoka vidurinė grupė"Metų laikai"

Autorius: Mukhina Tatjana Egorovna
Užduotys:
susijusi kalba: išmokti apibūdinti ir lyginti, taisyklingai įvardinti būdingi bruožai, kurkite pilnus sakinius.
žodynas ir gramatika: aktyvinti kalbą, išmokti kalboje vartoti būdvardžius, vartoti priešingos reikšmės žodžius, įtvirtinti idėjas apie metų laikus.
Medžiagos:
įvairių sezonų nuotraukos, IKT naudojimas, spalvoti pieštukai ir popierius, lėlė Maša iš šiuolaikinio animacinio filmo.
Pamokos eiga:
Girdisi triukšmas rūbinėje, garsūs balsai: „Vis tiek ateisiu!
Pedagogas:
- O, vaikinai, koks triukšmas mūsų koridoriuje? Eisiu pažiūrėti. (Mokytojas grįžta su „lėle Maša“)
- Vaikinai, Maša atėjo mūsų aplankyti. Pasisveikinkime su ja.
Vaikai:
- Labas, Maša! Kaip tau sekasi?
Maša:
- Man viskas gerai. Dabar aš eisiu pasivaikščioti.
Pedagogas:
- Maša, ar tau nešalta? Man atrodo, kad tu apsirengęs lengvai.
Maša:
– Taip, nes lauke šviečia saulė.
Pedagogas:
- Bet ten žiema. O žiemą, kaip žinia, saulė šviečia, bet nešildo.
Maša:
- Ar tai tiesa?
Pedagogas:
- Maša, matau, kad nieko nežinai apie metų laikus, atsisėsk su mumis ant kėdės ir klausyk.
- Vaikinai, papasakokime Mašai, kokius sezonus žinome.
Vaikai:
- Žiema pavasaris Vasara ruduo.
Pedagogas:
- Teisingai, vaikinai. Dabar padarykime tai su jumis pirštų gimnastika.
Žiema ateina pas mus pirmiausia,
Ji vadovauja Naujiesiems metams.
Po žiemos antrasis yra pavasaris,
Jie sako: „Pavasaris raudonas“.
Trečia – vasara visa žydi
Ir su avietėmis ant krūmų.
Ir ketvirtas yra ruduo,
Miškas nusimetė savo aprangą.
Pedagogas:
- Puiku vaikinai. Matai, Maša, kokią pirštų gimnastiką žinome apie metų laikus.
– Dabar klausykite eilėraščio ir pasakykite, apie kokį metų laiką jis kalba.
Šalta ant beržo,
Drebulėje šalta
Net ir voverė kailiniu
Per šaltį darosi šalta.
Vaikai:
- Žiema.
Pedagogas:
– Taip, šis eilėraštis kalba apie žiemą. Kokius dar žinote žiemos požymius?
Vaikai:
- Šalnas, sniegas, ledas...
Pedagogas:
- Puiku, vaikinai, viskas teisingai.
Pradėjo lyti pūga,
Kieme skamba lašai,
Ledas ištirpo upėje,
Žvirblis geria iš balos.
(Vaikai kartoja žodžius po mokytojo)
Pedagogas:
– Apie kokį metų laiką dabar kalbėjau?
Vaikai:
– Apie pavasarį.
Pedagogas:
- Teisingai. Kaip tu atspėjai?
Vaikai:
– Ryškiau šviečia saulė, tirpsta sniegas.
Pedagogas:
– Taip, vaikinai, visur skamba lašai, atsiranda pirmieji atitirpę lopai.
- Dabar žaisime žaidimą „Pasirink žodį“. Maša, ar padėsi mums?
(būdvardžių pasirinkimas)
- Padarykime apšilimą.
Fizinė minutė
"Bitė".

Vakar atkeliavo pas mus
dryžuota bitė,
O už jos – kamanė,
Ir linksmas drugelis,
Du vabalai ir laumžirgis
Kaip žibinto akys.
Jie zvimbė, skraidė,
Jie krito iš nuovargio. Bėkite ratu ant kojų pirštų ir suplakite įsivaizduojamus sparnus. Atsikelkite ir sulenkite vieną pirštą ant abiejų rankų kiekvienam vabzdžio pavadinimui.
Pirštais padarykite apskritimus ir pritraukite juos prie akių. Vėl bėkite ratu.
Lėtai nusileiskite ant kilimo.
Pedagogas:
– Tęsiame pamoką, klausykitės toliau.
Jis vadinamas Raudonuoju
Apsirengti gėlėmis
Saldi uoga
Brandinimas miškuose.
– Vaikai, koks sezonas dabar skamba šiame eilėraštyje?
Vaikai:
- Vasara.
Pedagogas:
- Teisingai. Šią vasarą. Pasakyk man daugiau vasaros ženklų.
Vaikai:
– Miške bręsta uogos. Visur skraido drugeliai ir laumžirgiai. Lyja šilti lietūs, garsiai gieda paukščiai.
Pedagogas:
- Šauniai padirbėta. O dabar dar vienas ketureilis.
Šakos patamsėjo
Rūkas nuo vandens
Vėjas varo debesis
Iš šaltų šalių.
- Koks čia metų laikas?
Vaikai:
- Ruduo.
Pedagogas:
- Teisingai. Įvardykite kitus rudens ženklus.
Vaikai:
- Debesuota, lyja, krenta lapai.
Pedagogas:
- Puiku, vaikinai, jūs viską atspėjote ir pasakėte man visus metų laikų požymius. Žiūrėk, Maša, šie vaikinai yra protingi.
- Dabar visi kartu žaiskime žaidimą „Match the Picture“.
(Darbas su interaktyvia lenta)
(Ar žiemą šalta, o vasarą? Ar rudenį drėgna, o pavasarį? Ar pavasarį žalia, bet rudenį?)
Pedagogas:
– Su šia užduotimi susidorojote ir jūs. Šauniai padirbėta. Nupieškite savo mėgstamą sezoną ant lapų naudodami spalvotus pieštukus.
Darbų paroda. Apibendrinant.
Pedagogas:
- Štai, Maša, kokie sezonai yra mūsų kalendoriuje. Dabar galite apsirengti pagal orą ir eiti pasivaikščioti.
Maša:
-Ačiū, vaikinai, už įdomias žinias. Viso gero.

Julija Zenova
Pamokos santrauka „Metų laikai“ (vidurinė grupė)

Pamokų užrašai« Metų laikai»

vidurinė grupė

Tema: « Metų laikai»

Tikslas: įtvirtinkite vaikų idėjas apie pagrindinius visų bruožus sezonus, gebėjimas savarankiškai juos rasti ir išreikšti kalba.

Užduotys:

Išmokykite vaikus atpažinti ženklus sezonus;

Meninių žodžių naudojimas parodyti įvairių grožį sezonus, sezoninių reiškinių įvairovė;

Praktikuokite mįsles apie gyvūnus ir sezonus;

Ugdykite dėmesį ir mąstymą;

Ugdyti mokinių gebėjimą pastebėti gamtos reiškinių grožį;

Paaiškinkite tai Metų laikai natūraliai atsiranda vienas po kito;

Ugdyti nuoseklią kalbą;

Ugdykite rūpestingą požiūrį į gamtą.

Medžiaga: medis, iliustracijos, vaizduojančios visus sezonus, daržovių ir vaisių manekenai.

Pamokos eiga:

Įeina mokytoja grupė su vaikais, sveikiname svečius.

Vaikai, rankose turiu stebuklingą šaliką, kurio pagalba galite leistis į įdomią kelionę į šalį « Metų laikai» , tereikia visus prisidengti šia skarele. Ar norite nukeliauti kur nors įdomaus ir edukacinė kelionė kuri padės mums viską prisiminti ir palyginti Metų laikai?

Pasakyk, kuriuos žinai Metų laikai? (Žiema, pavasaris, vasara, ruduo).

„Nosine - nosine, kuria galite skristi, skristi greičiau, bet kuriuo metu greitai atneškite metų laiką

Ir tam, kad sužinotume, kuo laikas metų mums reikėjo atspėti mįslę, ir jūs turite rasti paveikslėlį, kuriame tai pavaizduota sezonas.

Štai tavo pirmoji mįslė.

Turiu daug ką veikti: Aš esu balta antklodė

Aš dengiu visą žemę, pašalinu upes nuo ledo,

Mane vadina balti laukai, namai. ŽIEMA,

„Keliai nusėti,

Papuošė langus.

Suteikė džiaugsmo vaikams

Ir mes pasivažinėjome rogutėmis.

Vaikai, kodėl žiemą tiek daug? (Žiemą daug sniego)

Koks ten sniegas? (Balta, puri, minkšta, šalta)

Vaikai, kokius žaidimus mėgstate žaisti žiemą? (Žaiskite sniego gniūžtes, važinėkite vieni kitus rogutėmis ir bandelėmis, lipdykite sniego senius, gaminkite skaidres).

Dabar atlikime pirštų gimnastiką.

Žiema ateina pas mus pirmiausia,

Ji vadovauja Naujiesiems metams.

Po žiemos antrasis yra pavasaris,

Jie sako: "Pavasaris raudonas".

Trečia – vasara visa žydi

Ir su avietėmis ant krūmų.

Ir ketvirtas yra ruduo,

Miškas nusimetė savo aprangą.

Vaikai, mums reikia įminti dar vieną mįslę.

Aš atveriu pumpurus į žalius lapus

Aprengiu medžius, palaistau pasėlius,

Pilnas judesio

Mano vardas... – Pavasaris!

Purus sniegas tirpsta saulėje

Vėjas žaidžia šakose

Taigi ji atėjo pas mus

Kas atsitiko sniegui? (Sniegas pradeda tirpti, atitirpusiose vietose pasirodo pirmieji pavasario žiedai, teka upeliai)

Vaikai, kaip vadinamos pirmosios pavasario gėlės? (Snieguolės)

Ar žinote, kad šių gėlių miške liko mažai, jų negalima skinti, galima grožėtis, jos puošia mišką pavasarį. Vaikai, pasakykite man, kas pas mus skrenda iš šiltų kraštų? (Paukščiai skrenda pas mus)

Kokie paukščiai? (Rookliai, kregždės, starkiai)

Kūno kultūros minutė už dėmesį: kuris Aš vadinu metų laiką, tai judesys, kurį turite atlikti.

Žiema – rankos aukštyn, sukasi (pūga)

Ruduo – rankos aukštyn, žemyn (krenta lapai)

Vasara – atsisėsk (užuosti gėlių kvapą)

Pavasaris – šokinėjimas (varvekliai varva)

Vaikai, žiūrėk, mes turime grupė Neeilinis stebuklas – medis – pražydo!

Ir šiandien jie užaugo ant mūsų medžio spalvingi rutuliai linksmiems vaikams.

Klausyk eilėraščio:

Kaip stebuklas prie mūsų vartų – auga medis

Ne lapai ant jo, ne gėlės ant jo,

Ir spalvingi kamuoliukai!

Taip, nelengva, bet stebuklinga su mįslėmis.

DĖLĖS:

„Jis miega žiemą, o vasarą maišo avilius“. TURĖTI,

„Uodega pūkuota, kailis auksinis,

Gyvena miške, vagia kaime vištas.“ FOX.

„Po pušimis, po eglėmis bėga spyglių maišas“. Ežiukas.

„Dėviu pūkuotą kailinį.

Aš gyvenu tankiame miške,

Seno ąžuolo dauboje,

Aš graužiu riešutus“. VOVERĖ.

Vaikai, apie kokius gyvūnus buvo minėtos mįslės? (laukinis)

Kodėl jie vadinami laukiniais? (jie gyvena miške, o ne su žmonėmis)

Ir lengvas ir platus

Rami mūsų upė

Bėgime maudytis

Pabarstykite žuvimi. VASARA,

Saulė kaitina

Gėlės žydi

Uogos prinokusios

Kada tai įvyksta?

Ką tu žinai apie vasarą? (Vasarą karšta, skaisčiai šviečia saulė. Išlyja šilti lietūs.) ka mėgsti veikti vasarą? (Maudytis upėje, degintis saulėje, vaikščioti miške)

Vaikai, miškas yra mūsų turtas. Miškas turi būti saugomas.

Daug naudingų dalykų pagaminama iš medžių, baldų, žaislų, knygų, sąsiuvinių. O svarbiausia – miškas valo orą. Todėl jūs ir aš turime saugoti ir mylėti mišką.

Žaidimas „Aprengkime vaikus pasivaikščioti“

(vaikai aprengia berniuką ir mergaitę pavasario ir vasaros pasivaikščiojimui, apibūdinkite drabužius).

Mes esame bet kuriuo metu sezonas Ar dėvime tuos pačius drabužius ir avalynę? (Ne)

Vaikai paeiliui fotografuoja ir sako, kuri. metų laiku jie ją rengia.

Puiku, vaikai, visi. tu žinai metų laikus.

Atnešu derlių

Vėl sėjau laukus

Siunčiu paukščius į pietus, nulupu medžius.

Tačiau ji nelietė eglių ir pušų.

Aš... Ruduo!

Kuris rudens orai? (Šalta, lyja, saulė slepiasi už debesų, pučia šaltas vėjas)

Ką gyvūnai veikia rudenį? (Ruošiasi žiemai)

Kas atsitiks su lapais ant medžių? (Jie pagelsta, paraudo ir krenta nuo medžių. Lapai krenta)

Kas pašalinama iš laukų ir sodų? (rinkti daržoves ir vaisius)

Didaktinis žaidimas "Daržovės ir vaisiai", „Nuimkime derlių“

O, vaikinai, žiūrėk, kažkas nešė derlių ir išbarstė, renkam, daržoves į vieną krepšį, o vaisius į kitą.

O dabar noriu jus pavaišinti saldumynais.

Publikacijos šia tema:

"Metų laikai. Iki pasimatymo, Ruduo! Pamokų užrašai Programos turinys: formuoti vaikams apibendrintą idėją apie metų laikus. Paaiškinkite ir praplėskite vaikų supratimą apie rudenį.

Papildomas išsilavinimas. Pamokos santrauka „Metų laikai: ruduo“ (vyresnė grupė) Tikslai: įtvirtinti žinias apie metų laikus, spręsti priešingybes; Išmokti atpažinti skirtingas ir vienodas objektų savybes; palyginti.

"Metų laikai". Atviros logoritmikos pamokos santrauka Atviros logoritmikos pamokos „Metų laikai“ santrauka Tikslai ir uždaviniai. 1. Idėjų apie metų laikus ir tipinius reiškinius apibendrinimas c.

Pogrupio logopedinės pamokos „Metų laikai“ santrauka ORG. MOMENTAS. Di. "Kada tai atsitiks?" Lyja, krenta lapai, kada tai atsitinka? (rudenį) Vargina šaltis, iškrenta sniegas.

mob_info